English German Italian Polish Russian

Analiza potrzeb kulturalnych mieszkańców i turystów regionu ełckiego

Analiza potrzeb kulturalnych mieszkańców i turystów regionu ełckiego

 

 

Parafia Rzymskokatolicka P.W. Św. Wojciecha W Ełku prosi o wypełnienie ankiety, która ma na celu poznanie Państwa opinii dotyczących stanu kultury w regionie ełckim oraz Państwa potrzeb kulturalnych. Prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Ankieta ma charakter anonimowy. Zebrane informacje zostaną przedstawione jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych.


https://goo.gl/forms/A6zmLxFuwO63buCp1

Ogłoszenia na niedziele Chrztu Pańskiego 07 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO          7 stycznia 2018

 

1.W imieniu WSD składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę.

 

2.Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

 

3. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe – duszpasterskie naszych parafian. Pragniemy poprzez modlitwę wypraszać każdej rodzinie błogosławieństwo Boże na Nowy Rok, a w rozmowach z domownikami zwrócić uwagę na życie sakramentalne. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża, świec, wody święconej, a także księgi Pisma św. Przy okazji kolędy będą zbierane ofiary na potrzeby kościoła. Ministranci towarzyszący kapłanowi zbierają ofiary na swój fundusz ministrancki. Kolęda w tym tygodniu … Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy na stronie internetowej parafii, facebooku i w gablocie w przedsionku kościoła.

 

4.Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy msze św. dla studentów i pracujących o g. 19.30.

 

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają styczniowy nr Martyrii z kalendarzem.

 

6.W minionym tyg. pożegnaliśmy z naszej parafii Ś.P. +Jerzego Jagłowskiego; + Tatianę Szyksznel;+ Walerie Lewandowską – pomódlmy się o spokój Jego duszy.

 

 

 

 

 

Niedziedzia Świętej Rodziny - ogłoszenia 31.12.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
31 grudnia 2017

 

1.Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o g. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. O północy (g. 24.00) zostanie odprawiona na mszę św. na rozpoczęcie Nowego Roku, serdecznie zapraszamy.

 

2.Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ta maryjna uroczystość należy do świąt nakazanych, zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii.

 

3.W tym tyg. I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.  W I piątek zapraszamy dzieci do spowiedzi comiesięcznej na g. 16.30. Wieczorna Eucharystia rozpocznie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Dzisiaj nie ma mszy św. o g. 19.30.

 

4.W sobotę 6 stycznia - Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli, Misyjny Dzień Dziecka. Msze św.  jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła dla oznaczenia naszych mieszkań na wszystkich mszach św. Taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, wyruszy o g. 13.00 z pod pomnika św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału szczególnie dzieci z całymi rodzinami w tym uroczystym przemarszu, niech to będzie wyraz naszej wiary w Chrystusa dawcę nowego życia.

 

5.W naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się w sobotę 3 stycznia. Pragniemy odwiedzić każdą rodzinę, przynosząc dar Bożego błogosławieństwa. W okresie kolędowym następuje zmiana otwarcia kancelarii parafialnej i tak kancelaria będzie czynna tylko w godz. porannych: we wtorek, czwartek i piątek od g. 8.00 do 10.00. W losowych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny, intencje mszalne możemy zamawiać w zakrystii.

 

6.W minionym roku 2017 w naszej parafii udzielono – 77 chrztów św., do I Komunii św. przystąpiło 100 dzieci; sak. bierzmowania przyjęło – 52 osób; sak. małżeństwa udzielono dla 31 par. Do Pana Boga odeszło – 99 osoby. Mamy nadzieję, że kolejny czas dany nam przez Boga wykorzystamy dobrze w życiu duszpasterskim dla naszej formacji chrześcijańskiej.

 

7. W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Violettę Kazimiec i + Walentego Świderskiego. – pomódlmy się o spokój ich duszy.

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA ADWENTU         24 grudnia 2017

 

1.Przed nami Wieczerza Wigilijna, niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Odczytajmy Ewangelię, odmówmy modlitwę i łamiąc się opłatkiem, złóżmy życzenia. Przeprośmy za wszystko. Zachowajmy zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy stole dla przypadkowego przybysza. Zrezygnujmy w Wigilięz napojów alkoholowych. Otoczmy modlitwą bliskich, którzy opuścili dom rodzinny i wyjechali na obczyznę. Pamięcią obejmijmy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Jest to sposobny czas, aby odwiedzić naszych bliskich na cmentarzu. Po zakończonej Wigiliipozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy. Przed Pasterką czuwanie; wspólne kolędowanie od
g. 23.30. W Boże Narodzenie jak i w II dzień świat, msze św. jak w każdą niedzielę.

 

2.28 grudnia odbędzie się jak co roku 22. Marsz Milczenia w Obronie Życia i Rodziny, rozpoczęcie w parafii św. Jana Ap. i Ew. (ul. Toruńska) o g. 17.15, modlitwą przebłagalną, po której wyruszy procesja zapalonymi świecami do naszej katedry, gdzie zostanie odprawiona msza św. o g. 18.00. Modlimy się w tym dniu w intencji przebłagalnej za grzechy popełnione przeciwko życiu. Serdecznie zapraszamy.

 

3.W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic o g. 12.15.

 

4.Za tydzień (31 grudnia), w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Natomiast o północy (g. 24.00) zostanie odprawiona msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2018, serdecznie zapraszamy.

 

5.W tym tyg. pożegnaliśmy: Śp. + Ryszarda Nolko – pomódlmy się o spokój jego duszy.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela adwentowa - 17.12.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017

 

1.Rozpoczęte rekolekcje adwentowe otoczmy modlitwą, proszą Pana Boga o łaskę nawrócenia i dary Ducha Świętego, byśmy godnie przeżyli zbliżające się Święta. REKOLEKCJE: w poniedziałek i wtorek – msze św. o g. 7.00; 12.00 i 18.00. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, we wtorek z rodzicami młodzieży bierzmowanej. We wtorek msza św. z udziałem dzieci o g. 16.30 (roraty dla dzieci). W poniedziałek harcerze przekażą do naszej katedry Światło Betlejemskie na wieczornej Eucharystii. Roraty w środę i sobotę o g,. 6.45. Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy na stronie internetowej, w gablocie oraz na facebooku. Zaprośmy na rekolekcje tych, którzy od lat nie chodzą do kościoła, zachęcajmy się wzajemnie w duchu wspólnej ewangelizacji.

 

2.21 grudnia w czwartek w Dzień pamięci o poległych i zmarłych na Misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa, będziemy pamiętać w modlitwie na mszy św. o g. 18.00 o poległych oraz obecnie przebywających na Misjach Wojskowych i o ich rodzinach, następnie wspólny opłatek. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

 

3.Zarząd oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL Jana Pawła II, zaprasza członków Towarzystwa i Sympatyków na spotkanie opłatkowe dzisiaj w sali Kurii Biskupiej po mszy św. o g. 9.45.

 

4.Zakończyliśmy roznoszenie opłatków po domach, na terenie naszej parafii. Poświęcone opłatki, możemy otrzymać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub przy wyjściu z katedry. Młodzież z KSMu rozprowadza sionko wigilijne. Zachęcamy do nabywania świec z akcji Caritas orazprasę katolicką: grudniowy nr - Martyrii i Miłujcie się.

 

5.Za tydzień, w niedzielę przypada Wigilia. Mszy św. o g. 18.00 – nie będzie. Spotkamy się przed Pasterką;wspólne kolędowanie rozpoczniemy o g. 23.30. Na – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o północy. W tym duchu rozpoczniemy uroczyste świętowanie Narodzenia naszego Pana.

 

6.Pożegnaliśmy w tym tyg. Śp. +Roberta Karpika pomódlmy się o spokój ich duszy. 

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA ADWENTU - 10 grudnia 2017

 

1.Dzisiaj modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego, za Kościół na Wsch. Przy wyjściu można wesprzec materialnie pracę Sióstr Benedyktynek na Ukrainie.

 

2.  Po renowacji został zamontowany witraż w prezbiterium. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali swoimi ofiarami tą pracę. Koszt 36 tys. zł.

 

3.Postarajmy się tak zaplanować tydzień, by uczestniczyć w Roratach, które sprawujemy w poniedziałek, środę i sobotę o g. 6.45. Przed Roratami– Godzinki. Po mszy św. wspólny poczęstunek w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami i naszą młodzież.

 

4.W ramach przygotowania się  do Świąt, przed nami rekolekcje adwentowe rozpoczynające się za tydzień, które poprowadzi O. Ireneusz Klimczyk z Niepokalanowa. Szczegółowy program rekolekcji na plakacie w przedsionku kościoła, na stronie internetowej parafii i na Focebooku. (g. 11.00 – poświęcenie figurki Dzieciątka Jezus). Zostały przygotowane foldery z programem rekolekcyjnym i z wydarzeniami świątecznymi – możemy je zabrać do domów.

 

5.Opłatki na stół wigilijny możemy otrzymać w zakrystii, w kancelarii parafialnej jak również po każdej mszy św. przed kościołem.

 

6. 13 grudniawspominać będziemy dramatyczne wydarzenia Stanu Wojennego z przed 36 lat. Msza św. w intencji naszej ojczyzny o g. 18.00.

 

7.Mamy do rozprowadzenia świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, grudniowy nr Martyrii oraz kwartalnikMiłujcie się. Młodzież z KSM rozprowadza kartki i sianko świąteczne.

 

8.W czwartek 14 grudnia po wieczornej mszy św. spotkanie Rady Ekonomicznej z ks. bp.

 

9.Zarząd oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL  Jana Pawła II, zaprasza członków Towarzystwa i Sympatyków na spotkanie opłatkowe za tydzień 17.12. w niedzielę w sali Kurii Biskupiej po Mszy św. o g. 9.45.

 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: Ś.P. + Andrzeja Krejczmana, i + Danutę Grabowską pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela adwentowa - 03 grudnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA ADWENTU     - 3 grudnia 2017 r.

 

1.Dziś rozpoczynamy Adwent a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 

2.Przez cały Adwent, „roraty”w każdy poniedziałek, środę i sobotę o g. 6.45. W tym roku po raz pierwszy po zakończonej mszy św. zapraszamy dzieci i młodzież na poranny poczęstunek przed zajęciami szkolnymi. Kierujemy prośbę do osób, które chciałyby przygotować ciasto i pomóc nam w organizacji porannego poczęstunku. Prosimy o kontakt z ks. Adrianem. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów i prosimy rodziców, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Przed „roratami” Godzinki. Zapraszamy wszystkich wiernychdo licznego udziału.      

 

3.Tydzień temu zebraliśmy na potrzeby kościoła 3800 zł; 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie. W tym dniu o g. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych i spotkanie z rodzicami. Za tydzień, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, będziemygość Siostrę pracującą na Ukrainie. Puszka na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

 

4.Zwyczajem lat ubiegłych, będą roznoszone opłatki po naszych domach, poprzez przedstawicieli z parafii z upoważnieniem od proboszcza. Przyjmijmy ten znak chleba pobłogosławiony i poświęcony z Kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii.

 

5.W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa fioletowa, po mszy św. wieczornej.

 

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy do rozprowadzenia nowy grudniowy nr Martyri, młodzież z KSMu rozprowadza kartki świąteczne, a także zachęcamy do nabywania świec wigilijnych w cenie 5 zł i większe 12 zł, z akcji Wigilijnej Pomocy Dzieciom

 

7.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. + Annę Gromko; pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś8
Wczoraj69
W Tygodniu474
W Miesiacu2772
Wszystkie67183