English German Italian Polish Russian

Ogloszenia duszpasterskie XXVII niedziela 08 październik 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         8 października 2017

 

1.Przez cały październik trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo odkryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o g. 17.15. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o g. 16.30

 

2.Obchodzimy dziś Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną młodzież we Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za składane ofiary przy wyjściu z kościoła.

 

3.W piątek, w 13. dzień miesiąca, w rocznicę ostatnich objawień fatimskich - zapraszamy na mszę św. o g. 18.00.

 

4.W sobotę, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Nie zapominajmy w modlitwach o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia. W intencji nauczycieli będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii.

 

 5. Wramach obchodów Dnia Dziecka Utraconegow najbliższą środę - 11 październikao g. 16:30 w parafii św. Jana Ap. i Ew. odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, połączona z pochówkiem dzieci utraconych.

 

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy do rozprowadzenia: Martyria i Miłujcie się.

 

7.Zbliża się miesiąc listopad i nasza pamięć w modlitwie o zmarłych. Kartki na wypominki i na mszę św. składkową są wyłożone z tyłu za ławkami. Po wypisaniu, możemy je składać do skarbony przy ołtarzu MB lub w kancelarii.

 

8.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Annę Gutowską; + Cezarego Baranowskiego; + Zofię Lisiewicz; pomódlmy się o spokój ich duszy.

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela - 01 października 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1 października 2017

 

1.Dzisiaj ofiary składane do pusze przeznaczone są na dzieła charytatywne naszej diecezji, na początku rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia. Tydzień temu zebraliśmy na renowację witraża – 4260 zł.

 

2.  Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność. Zapraszamy na wspólne nabożeństwa codziennie o g. 17.15. Dzieci spotykają się na różańcu we wtorek i czwartek o g. 16.30.

 

3.Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystość ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus i otwarcia nowej kaplicy. Jutro msza św. w powstającym klasztorze o g. 17.00. Bliższe informacje na plakacie.

 

4.Organizowany jest wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei. Wyjazd 26 grudnia, powrót 2 stycznia 2018 r. Koszt wyjazdu to 400 zł i 60 euro. Wszelkie informacje podane są na wywieszonym plakacie.

 

5.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Główne uroczystości odbędą się o
g. 15.00 –  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Za tydzień wznawiamy niedzielne msze św. dla studentów i osób pracujących o g. 19.30.

 

6.W I czwartek miesiąca – podziękujemy Panu Bogu za posługę biskupią w naszej diecezji
ks. bp Romualda, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy św. o g. 18.00.

 

7.W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o g. 16.30. W tym dniu zapraszamy na mszę św.
o g. 18.00, następnie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługa sakramentalna.  

 

8.W I sobotę miesiąca, zapraszamy do udziału w wielkiej modlitwie „Różaniec do granic”. Rozpoczęcie na Pl. Jana Pawła II o g. 10.30 – konferencją maryjną, następnie o g. 11.00 – msza św. i procesja różańcowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Będziemy łączyć się ze wszystkimi modlącymi się na granicach Polski w intencji pokoju w naszej ojczyźnie, Europie i świecie. Natomiast wieczorem o g. 19.00 rozpocznie się ostatnia Noc Fatimska w naszym sanktuarium w tym jubileuszowym roku 100- rocznicy objawień Pani Fatimskiej.

 

9.Mamy do rozprowadzenia nowy nr Martyrii, gdzie znajdziemy ciekawe art. dotyczące życia duchowego.

 

10.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Ś.P. Zdzisławę Hryniewicką; + Zdzisławę Śluz; + Mariusza Krawczyńskiego, pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykla 24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU        
24 września 2017

 

 

1.Został wymontowany centralny witraż z prezbiterium i przewieziony do pracowni w Warszawie do renowacji. Dziękujemy za wszelką pomoc i za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów renowacji. Za tydzień puszka na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

 

3.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennym nabożeństwie różańcowym i we Mszy św., które w naszym kościele będziemy celebrowali o g. 17.15. Na Mszy św. o g. 11.00 – poświęcenie różańców dla dzieci
I Komunijnych.

 

4.5 października, w I czwartek miesiąca, podczas uroczystej Mszy św. o g. 18.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar osoby ks. bp Romualda, wypraszając Mu błogosławieństwo Boże i opiekę MBF na drogach Jego powołania pasterskiego w diecezji warszawsko-praskiej.

 

5. Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej i IPN w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w nowej inicjatywie poświęconej historii naszej Ojczyzny. W najbliższy czwartek - 28 września o godz. 19.00 - w sali konferencyjnej Centrum (budynek kurii biskupiej) odbędzie się pierwsze spotkanie powiązane z okolicznościowym wykładem i projekcją filmu pt.: „Liczył się tylko honor”. Spotkanie poświęcone tematyce obrony Grodna.

 

6. Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii. W przyszłą niedzielę podamy więcej informacji.

 

5.Mamy do odczytania Komunikat ks. bp Ordynariusza dotyczący inicjatywy „ Różaniec do granic” (przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ulotki informujące o tej modlitewnej akcji).

 

6.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Romuald Bogucki, + Zuzanna Naruszewicz – pomódlmy się wspólnie o spokój ich dusze.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 17 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
         17 września 2017

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Jutro zapraszamy młodzież na mszę św. o g. 18.00 – szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.

 

3. Siostry Benedyktynki Misjonarki, które żyją według zasad Reguły Świętego Benedykta, pragną, aby z tego duchowego skarbca mogły także korzystać osoby świeckie, realizujące inne rodzaje powołania, dlatego prowadzą przy swoim klasztorze grupę formacyjną dla kobiet pod nazwą: „Benedictus”. Siostry zapraszają na kolejne spotkanie tej grupy, które odbędzie się dnia 18 września o godz. 18:00 w domu zakonnym przy ul. Kilińskiego. Spotkania odbywają się raz miesiącu. W programie jest przewidziany udział w modlitwie brewiarzowej, adoracji, rozważaniu biblijnym – metodą „lectio divina."

 

4. Rozpoczęły się prace renowacyjne przy głównym witrażu w prezbiterium, które potrwają do końca listopada. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną, naszym ofiarodawcom, za tydzień comiesięczna taca na ten cel.

 

5. Zapraszamy osoby śpiewające do chóru katedralnego, który uświetnia nasze uroczystości kościelne. Spotkanie i próba chóru w każdy piątek po wieczornej mszy św.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII - niedziela zwykła - 10.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROK
10 września 2017

 

 

1. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Po mszy św. o g. 18.00 udamy się pod pomnik „Golgoty Wschodu”, by tam zapalić znicze.

 

2. Parafia Chrystusa Sługi zaprasza do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na „Noc Pokutną, w piątek 15 września – rozpoczęcie o g. 19.00. Szczegółowy program podany jest na plakacie.

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów mamy wrześniowy nr Martyrii.

 

4. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W tym dniu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii: po mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Chopina, Małeckich, Mickiewicza, Orzeszkowej. Niech nasz udział będzie wyznaniem naszej wiary.

 

 5. Przy wyjściu z katedry , możemy złożyć podpis wraz z nr PESEL pod projektem ustawy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”. Kto dzisiaj nie ma przy sobie dowodu osobistego, będzie mógł to uczynić za tydzień.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXII niedziela - 03 września 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
3 września 2017

 

 

1.Tydzień temu zebraliśmy na renowacje witraża – 3500 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Za tydzień puszka na fundusz Zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych.

 

2.Na początku nowego roku szkolnego, zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów – do I Komunii św. oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Za tydzień na mszy św. o g. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów, oraz zgłoszenie dzieci do I Komunii św. Młodzież  zapraszamy na mszę św.  o g. 8.30, szczególnie uczniów III klas gimnazjalnych. Spotkanie KSM w każdy piątek o g. 19.00. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro o g. 8.00 dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli.

 

3.  8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji - Matki Bożej Siewnej. Msze św. o g. 7.00 i 18.00; na zakończenie pobłogosławimy ziarno. W parafii Pozezdrze w tym dniu dożynki diecezjalne.

 

4.Dzisiaj nieszpory – wieczorna modlitwa kościoła o g. 17.30.

 

5.ECK zaprasza na warsztaty Gospel w dniach od 08-10 września, dla osób od 12 roku życia. 10 września koncert tej muzyki o g. 18.00; wstęp wolny.

 

6. W sobotę mszą św. o g. 10.30 rozpocznie się II edycja festynu łowieckiego Ełkowisko, następnie spotkanie w Centrum Edukacji Ekologicznej, zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

7.Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, oraz aspirantów, którzy pragną służyć przy ołtarzu na spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza; w sobotę - 09września o g. 9.30.

 

8.Związek Sybiraków organizuje wyjazd na Ogólnopolski Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku 08 września. Zapisy w siedzibie Koła przy ul. Małeckich; bliższe informacje na plakacie.

 

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – do rozprowadzenia mamy nowy, powakacyjny nr Martyrii, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące naszej wiary. Możemy nabyć również okolicznościowe albumy poperygneracyjne M.B. Jasnogórskiej w naszej diec

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą - 27 sierpnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
27 sierpnia 2017

 

 

1.1 września zapraszamy na mszę św. o g. 15.30 w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy poczty sztandarowe.

 

2.W I piątek przed południem odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a szczególnie dzieci i młodzież, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź w piątek
o g. 16.30.  Zapraszamy na pierwszopiątkową adorację z modlitwą o uzdrowienie po wieczornej Eucharystii.

 

3.W I sobotę – w naszym sanktuarium kolejna Noc Fatimska; rozpoczęcie o g. 19.00 różańcem fatimskim, następnie Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Niech nasz udział stanie się dziękczynieniem Panu Bogu jaki chcemy złożyć za dar Maryi w tym roku jubileuszowym 100(setnej) rocznicy objawień. Odpowiedzmy pozytywnie na prośbę Matki Bożej dotyczącej pierwszosobotnich nabożeństw.

 

4.Od września rozpoczynamy nowy rok formacyjny we wszystkich wspólnotach parafialnych. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło pogłębiania wiary.

 

5.Po zakończonych wakacjach kancelaria parafialna ponownie będzie czynna: we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś19
Wczoraj42
W Tygodniu61
W Miesiacu701
Wszystkie60937