AKTUALNOŚCI
English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła 28 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

28 stycznia 2018

 

1.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na pokrycie prac renowacyjnych przy witrażu.

 

2.Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

 

3.W I czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  W tym miesiącu Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się wyjątkowo w
I czwartek miesiąca 1 lutego po mszy św. wieczornej. Będzie go współprowadzić grupa ewangelizacyjna z Białegostoku.

 

4.W I piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach. Dzieci zapraszamy na spowiedź przed mszą św. o g. 18.00.

 

5.  2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o g. 7.00; 12.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne ze świecami na g. 18.00; następnie spotkanie z rodzicami dzieci.

 

6.W I sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy św. i nabożeństwie pierwszosobotnim o g. 7.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

 

7.W nadchodzącym tygodniu zakończymy wizytację duszpasterską w parafii. Jak co roku, chcemy odwiedzić rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły odbyć kolędy; zgłoszenia indywidualne proszę zgłaszać w zakrystii. Kolęda w tym tygodniu… Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej. Od tego tyg. kancelaria parafialna ponownie będzie czynna w godz. popołudniowych jak w ciągu roku.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela zwykła 21 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IIINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU          21 stycznia 2018

 

1.Trwamy ze wszystkimi chrześcijanami na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych, szczegółowy program znajdziemy w miesięczniku Martyria.

 

2.Dziś przypada Dzień Babci, w poniedziałek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Dzisiaj po mszy św. o g. 12.15 – KSM – zaprasza wszystkich seniorów na wspólne kolędowanie, spotkanie w sali parafialnej za katedrą.

 

3.Trwa wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Porządek kolędy w tym tygodniu: ...

    Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

 

4.W tym tyg. pożegnaliśmy : Ś.P. + Mariola Łobacz, + Weronika Szumska, + Krzysztof Wagner, + Karol Śluz; pomódlmy się o spokój ich duszy.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 niedziela zwykła - 218-01-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
14 stycznia 2018

 

1.W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

2.W każdy III poniedziałek miesiąca wraz z członkami wspólnoty Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, będziemy trwali na modlitwie do Ducha Świętego na mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy.

 

3.W środę 17 stycznia przypada XV rocznica śmierci Ś.P.+ ks. bp Edwarda Samsela, zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy św. o g. 18.00.

 

4.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, za tydzień w niedzielę po mszy św. o g. 12.15 Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej - serdecznie zapraszamy.

 

5.Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania - grupa brązowa w piątek msza św. o g. 18.00, następnie spotkanie w salce.

 

6.Dziś o g. 17.30 – nieszpory, wieczorna modlitwa kościoła.

 

7.Trwa wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Porządek kolędy w tym tygodniu:     Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

 

8.W tym tyg. pożegnaliśmy : Ś.P. + Józefa Lisa, pomódlmy się o spokój jego duszy.

 

 

PLAN Kolędy - 15-20 stycznia 2018 r.

 

 

KOLĘDA

 

w dniach 15 – 20 stycznia 2018 r.

 

 

PONIEDZIAŁEK– 15.01.2018 r. – od g. 15.30

 

ul. Magazynowa – nr - 1, 2, 3, 4

 

WTOREK– 16.01.2018 r. – od g. 15.30

 

ul. Magazynowa – nr - 5, 7

 

ul. Wawelska – nr – 11, 12, 13

ŚRODA- 17.01.2018 r. – g. 15.30


ul. Wawelska – nr – 9, 10, 12A

 

CZWARTEK- 18.01.2018 r. – od g. 15.30

 

ul. Wawelska – nr – 1, 2, 3, 4, 5, 5A, 6, 7, 8

PIĄTEK – 19.01.2018 r. – od g. 15.30

 

ul. Mickiewicza – nr – 14, 16, 18

 

SOBOTA- 20.01.2018 r. – od g. 10.00

 

ul. Mickiewicza – nr – 22, 24, 26, 28, 32, 34

 

SOBOTA - po południu – od g. 14.00

 

ul. Mickiewicza – nr 36, 38, 38A, 44, 46

 

 

 

Analiza potrzeb kulturalnych mieszkańców i turystów regionu ełckiego

Analiza potrzeb kulturalnych mieszkańców i turystów regionu ełckiego

 

 

Parafia Rzymskokatolicka P.W. Św. Wojciecha W Ełku prosi o wypełnienie ankiety, która ma na celu poznanie Państwa opinii dotyczących stanu kultury w regionie ełckim oraz Państwa potrzeb kulturalnych. Prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Ankieta ma charakter anonimowy. Zebrane informacje zostaną przedstawione jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych.


https://goo.gl/forms/A6zmLxFuwO63buCp1

Ogłoszenia na niedziele Chrztu Pańskiego 07 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO          7 stycznia 2018

 

1.W imieniu WSD składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę.

 

2.Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

 

3. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe – duszpasterskie naszych parafian. Pragniemy poprzez modlitwę wypraszać każdej rodzinie błogosławieństwo Boże na Nowy Rok, a w rozmowach z domownikami zwrócić uwagę na życie sakramentalne. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża, świec, wody święconej, a także księgi Pisma św. Przy okazji kolędy będą zbierane ofiary na potrzeby kościoła. Ministranci towarzyszący kapłanowi zbierają ofiary na swój fundusz ministrancki. Kolęda w tym tygodniu … Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy na stronie internetowej parafii, facebooku i w gablocie w przedsionku kościoła.

 

4.Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy msze św. dla studentów i pracujących o g. 19.30.

 

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają styczniowy nr Martyrii z kalendarzem.

 

6.W minionym tyg. pożegnaliśmy z naszej parafii Ś.P. +Jerzego Jagłowskiego; + Tatianę Szyksznel;+ Walerie Lewandowską – pomódlmy się o spokój Jego duszy.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia - Uroczystość Trzech Króli - 06 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - OBJAWIENIE PAŃSKIE      -
Uroczystość Trzech Króli  - 6 stycznia 2018

 

1. W osobach trzech króli lub mędrców ze Wschodu cały pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Królowi wszechświata. Jezus objawił się im jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Pan Jezus dla mnie przyszedł na świat, dla mojego zbawienia.

 

2. Błogosławimy dzisiaj kadzidło i kredę. Niech wonny dym kadzidła wypełni nasze domy, a drzwi niech ozdobi wyznanie naszej wiary: niech Chrystus błogosławi to mieszkanie C+M+B 2018 (K+M+B 2018).

 

3. Dzisiaj zapraszamy na Orszak Trzech Króli, rozpoczęcie o g. 13.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś67
Wczoraj37
W Tygodniu128
W Miesiacu602
Wszystkie58801