English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia - III niedziela wielkopostna 24 marzec 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IIINIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24 marca 2019

 

1.Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej. Nauki wygłosi dla nas Gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów w Łomży o. Andrzej Makowski.

 

2.Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o g. 16.30 – dzieci, o g. 17.15 - młodzież i dorośli; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w dzisiaj o g. 17.15. Wielkopostna Jutrznia Laudesy– poranna modlitwa kościoła ze wspólnota Drogi Neokatechumenalnej, od poniedziałku do piątku o g. 6.00

 

3.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Jak co roku uczestniczymy w akcji Caritas przy rozprowadzaniu baranków wielkanocnych w cenie 6 zł. W biuletynie parafialnym Dialog – znajdziemy plan rek. Wielkopostnych.

 

4.Za tydzień młodzież z KSM będzie rozprowadzała kartki wielkanocne. Zachęcamy do ich nabywania i wsparcia młodzieży w podejmowanych przez nich inicjatywach.

 

5.Jutro - 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu wyśpiewamy uroczyste „Te Deum” Ciebie Boga wysławiamy, za 27 – lata istnienia Diecezji i podniesienia naszego kościoła do godności katedry. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Osoby, pragnące rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły to uczynić podczas każdej Mszy św. Za ławkami są wyłożone deklaracje duchowej adopcji, które zachowujemy dla siebie. Msze św. o g. 7.00; 12.00 i uroczysta Msza św. o g. 18.00. Zapraszamy do udziału we wspólnych modlitwach za nienarodzonych.

 

6.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Leokadie Gryszkowską. Wieczny odpoczynek…

PLAN REKOLEKCJI wielkopostnych - 31 marzec -3 kwietnia 2019

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

„W mocy Bożego Ducha”
31- marzec – 03 - kwiecień  – 2019 r.

 

Niedziela 31 marca– rozpoczęcie rekolekcji:

godz. 7.00;
godz. 8.30 - z udziałem młodzieży bierzmowanej;
godz. 9.45;
godz. 11.00 - z udziałem dzieci, (dzieci I Komunijne otrzymują Rachunek Sumienia);
godz. 12.15;
godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia;
godz. 16.45 - Różaniec
godz. 17.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
godz. 18.00;
godz. 19.30 - Msza św. dla studentów i pracujących

 


Poniedziałek 01 kwietnia
godz. 7.00 – Msze św. z nauka ogólną
godz. 12.00 - Msze św. z nauka ogólną
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
godz. 17.30- Różaniec
18.00 - Msze św. z nauka ogólną


                    Rekolekcje szkolne:
godz. 8.15 – Droga Krzyżowa (katedra) – grupa I (kl. I – IV)
godz.  9.30 – Droga Krzyżowa (katedra) – grupa II (kl. V-VIII i Gimnazjum)
W szkole spotkania ewangelizacyjne

 

Wtorek 02 kwietnia
 godz. 7.00 - Msze św. z nauka ogólną
godz. 12.00 – Msza św. z nauka ogólną
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
godz. 17.30 – Różaniec
godz. 18.00 – Msza św. (po mszy św. spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci I Komunijnych)


              Rekolekcje szkolne:
godz. 8.15 – Msza św.  dla uczniów szkoły grupa I (kl. I – IV)
godz.  9.30 – Msza św.  dla uczniów szkoły grupa  II (kl. V-VIII i Gimnazjum)
W szkole spotkania ewangelizacyjne

 

Środa 03 marcazakończenie rekolekcji z odpustem zupełnym
godz. 7.00 - Msza św. z nauka ogólną
godz. 12.00 – Msza św. z nauka ogólną
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
godz. 16.30 – Msza św. z udziałem dzieci na zakończenie rekolekcji
godz. 17.30 – różaniec i nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy
godz. 18.00 – Msza św. z udziałem bierzmowanych (po mszy św. spotkanie i konferencja dla rodziców młodzieży bierzmowanej)

Podczas każdej Mszy św. możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia - II niedziela wielkopostna 17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - IINIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          
17 marca 2019

 

1.Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Otaczamy modlitwą dzieła misyjne Kościoła, a szczególnie Polskich misjonarzy pracujących w 97krajach świata. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy św. zbieraną ofiary do puszek są naszym wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

 

2.Znajdźmy czas, by uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki naszego Pana i lepiej zrozumieć Jego nieskończoną miłość. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o g. 17.15; w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o g. 16.30; dla dorosłych o g. 17.15. Młodzież, szczególnie kandydatów do sak. bierzmowania zapraszamy na g. 19.00na specjalne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

3.We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Opiekuna Pana Jezusa a zarazem patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. o g. 7.00 i 18.00, podczas których, otoczymy modlitwą wszystkich ojców.

 

4.W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o czynach miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Jałmużna wielkopostna, którą możemy składać do skarbony św. Antoniego będzie przeznaczona na pomoc Rodzinom w Syrii w Aleppo. Przez cały Wielki Post możemy podjąć się tego dzieła, poprzez które stajemy się wrażliwi na drugiego człowieka dotkniętego Krzyżem cierpienia i wojny.

 

5.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny z akcji Caritas w cenie 6 zł., część ofiar jest przeznaczona na wsparcie naszego parafialnego Caritas.

 

6.Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy w tym tyg.: Ś.P. +Celinę Kochanowską; + Władysławę Czepułkowską -  pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziela wielkopostna 10-03-2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - INIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
10 marca 2019

 

1.W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 

2.Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 17.15, dla dzieci o g. 16.30 (szczególnie dzieci I komunijne). GorzkieŻale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 17.15

 

3. We wszystkie dni WP od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła, codziennie o g. 6.00.

 

4.W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy św. o g. 18.00.

 

5.Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się IV Niedzielą Wielkiego Postu 31 marca. Nauki wygłosi dla nas Gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów z Łomży, o. Andrzej Makowski.

 

6.Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu, dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Tradycyjnie do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na potrzeby misji na Dzieło Pomocy Ad Gentes.

 

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy marcowy nr Martyriioraz biuletyn parafialny Dialog.

 

8.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Kamila Gęślickiego…... Wieczny odpoczynek…

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie VIII niedziela 03 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VIIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 3 marca 2019

 

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 

2.Tydzień temu zebraliśmy 4100 zł na renowacje organów; w następną niedzielę taca na WSD.

 

3.6 marca - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o g. 7.00; 12.00; 16.30 – z udziałem dzieci (I Komunijne) i o g. 18.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu. Zachęcamy do przeżywania tego dnia w duchu pokuty zachowując post ścisły. Pamiętajmy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

 

4.W Środę Popielcową rozpoczynamy dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

 

5.W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci zapraszamy o g. 16.30, (dzieci otrzymają wyklejanki wielkopostne za systematyczne uczestnictwo – szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne); dorosłych i młodzież zapraszamy o g. 17.15.  W niedziele Gorzkie Żaleo g. 17.15 wraz z kazaniem pasyjnym.

 

6.W nowym nr Martyrii min.: rozważania Drogi Krzyżowej, relacja z podróży misyjnej ks. bp do Papui Nowej Gwinei, oraz wspomnienia o zmarłych kapłanach naszej diecezji. Dialog – biuletyn parafialny u naszych ministrantach.

 

7.W sobotę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z adoracją NS i modlitwą o uzdrowienie o g. 18.00.

 

8.Dobiega końca diecezjalny etap procesu kanonicznego o heroiczności cnót życia ks. Kazimierza Hamerszmita, zmierzający do Jego przyszłej beatyfikacji. Uroczyste zamknięcie tego etapu procesu odbędzie się podczas publicznej sesji 4 marca o g. 17.30 w kościele konkatedralnym św. Aleksandra w Suwałkach. Po niej nastąpi Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego.

 

9.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Pelagie Danilewicz oraz zm. ks. naszej diecezji: +ks. Jerzy Burzik – wieloletni proboszcz Okartowa i +ks. Franciszek Zdrodowski- były prob. Kumielska:  pomódlmy się o spokój ich duszy.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - V niedziela zwykła - 10.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VNIEDZIELA W CIĄGU ROKU   10 lutego 2019

 

1.  Jutro, we wspomnienie M. B. z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o g.12.00. W tym dniu udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

2.Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

 

3.Dnia 14 lutego, będziemy pamiętać w tym dniu w modlitwie o narzeczonych, szczególnie przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 

4.Spotkanie dla kandydatów do sak. bierzmowania: w środę po Mszy św. (godz. 18:45) – grupa św. Klary; w piątek po Mszy św. grypa św. Moniki.

 

5.W Katolickim Przedszkolu "U Lolka" trwają zapisy na nowy rok 2019/2020. Przedszkole zapewnia wszechstronne wychowanie i edukację. Każdego 15 miesiąca– lutego, marca i kwietnia to dni otwarte Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do obejrzenia placówki oraz uzyskania szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania przedszkola. Polecamy również naszą stronę internetową www.przedszkle.elk.pl

 

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła: Martyria i Dialog - biuletyn parafialny.

 

7.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P + Jerzego Waszkuc. Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

 

·        14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela zwykła 03.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - IVNIEDZIELA W CIĄGU ROKU           3 lutego 2019

 

1.Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

 

2.We wtorek, 5 lutego we wspomnienie św. Agaty, pobłogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

 

3.Siostry Benedyktynki serdecznie zapraszają na ŚWIĘTOWANIE UROCZYSTOŚCI św. SCHOLASTYKI -  PATRONKI DOBRYCH ROZMÓW - 9 lutego w najbliższą sobotę - w domu Sióstr przy Kurii Biskupiej. Rozpoczęcie o g. 15.00. W programie m.in. benedyktyńskie nieszpory, krótka konferencja, spektakl, koncert akordeonowy, interpretacje na wiolonczelę, taniec towarzyski i agapa. Szczegóły na plakacie.

 

4.Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania: w środę po Mszy św. w salce parafialnej – grupa św. Moniki; w piątek po Mszy św. -  grypa św. Anny.

 

5.Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia z adoracja i modlitwa o uzdrowienie w najbliższą sobotę o g. 18.00.

 

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy, lutowy nr Martyrii, u ministrantów możemy otrzymać Dialog,

 

7.Tydzień temu zebraliśmy na renowacje organów: 3200 zł, za wszelkie wsparcie dziękujemy.

 

8.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Zbigniewa Suskiego. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś23
Wczoraj118
W Tygodniu23
W Miesiacu1087
Wszystkie69993