English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła 14 lipca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - XVNIEDZIELA W CIĄGU ROKU         - 14 lipca 2019

 

1.Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt bezpośredni z duszpasterzami. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.  27 lipca w sobotę powitamy pielgrzymów, którzy będą nocować na terenie naszej parafii. Osoby gotowe przyjąć na nocleg pielgrzymów, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub bezpośredni po mszy św. do zakrystii.

 

2.W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy - 20 lipca w sobotę na XIV Pielgrzymkę kobiet do Rajgrodu, do Sanktuarium M.B. Królowej Rodzin, rozpoczęcie o g. 10.30; następnie Msza św. o g. 12.00. W tym roku parafia w Rajgrodzie przeżywa 500-lecie istnienia.

 

3.Jutro spotkanie wspólnoty Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa o g. 17.00, następnie Msza św. wotywna o Duchy Świętym.

 

4.We wtorek o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5.Na czas wypoczynku polecamy lekturę katolicką; nowy, podwójny nr Martyrii; Księgę Łask – naszego sanktuarium i album przygotowany z okazji 20 –lecia pobytu Ojca św. Jana Pawła II w naszej diecezji.

 

6.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności S.P. + Janinę Sobol. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka, 

 

·        16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - XIV niedziela 07 lipca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - XIVNIEDZIELA W CIĄGU ROKU        -7 lipca 2019

 

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam głębiej przeżywać spotkania z Panem.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.

 

3. Za tydzień na Mszy św. o g. 9.45 – wraz z J.E. ks. bp Jerzym i innymi kapłanami, będziemy dziękować za 40 lat posługi kapłańskiej i misyjnej, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji jubilatów.

 

4. Na czas wypoczynku polecamy lekturę katolicką; nowy, podwójny nr Martyrii; Księgę Łask – naszego sanktuarium i album przygotowany z okazji 20 –lecia pobytu Ojca św. Jana Pawła II w naszej diecezji.

 

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Jerzego Kowalko, pomódlmy się wspólnie o zbawienie jego duszy -  Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego, 

 

·        11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,

 

·        12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,

 

·        13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

 

Ogłoszenia XIII niedziela 30 czerwiec 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIIINIEDZIELA ZWYKŁA         30 czerwca 2019

 

1. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych dni.

 

2. Dzisiaj ostatnia Msza św. o g. 19.30. Msze św. o tej porze zostaną wznowione we wrześniu.  

 

3. W I czwartek miesiąca Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o g. 7.00; 15.30 i 18.00. W I piątek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

4. XXVII Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, wyruszy 28 lipca. Spotkanie przedpielgrzymkowe, odbędzie się dzisiaj w parafii Chrystusa Sługi po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły podane są na plakacie przy wejściu do Kościoła.

 

5. W I sobotę zapraszamy na Noc Fatimską, jest to dzień poświęcony czci Niepokalanego Serca Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o g. 19.00 różańcem fatimskim, następnie msza św., procesja z figura Pani Fatimskiej i adoracja do g. 22.30 – serdecznie zapraszamy naszych wiernych i gości wypoczywających w naszym mieście.

 

6. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

 

7. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na renowacje organów katedralnych. Wsparciem prowadzonych prac renowacyjnych jest również pozycja książkowa o naszym sanktuarium. -  Księga Łask – jako cegiełka, zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

 

 

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : +Jana Łempickiego; + Adama Zapart. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii, 

 

·        6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

 

 

XII niedziela 23 czerwiec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - XIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU         23 czerwca 2019

 

1.Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych nabożeństwach czerwcowych o g. 17.30 – następnie procesja eucharystyczna. W czwartek o g. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne na zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków i kwiatów na Mszy św. wieczornej.

 

2.Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  W piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii duszpasterzy polecamy modlitwom. W tym dniu post nas nie obowiązuje.Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu – taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

3.Na czas wakacji kancelaria parafialna, jak co roku, będzie czynna we wtorek w g. od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00, a także w czwartek od g. 16.00 do 18.00. W przypadkach losowych, a także w nagłej potrzebie proszę kontaktować się bezpośrednio z duszpasterzami.

 

4.Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Pielgrzymka wyruszy 28 lipca. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w następną niedzielę w parafii Chrystusa Sługi o g. 18.00. 

 

5.Za tydzień comiesięczna taca na renowację organów. Zachęcamy do nabycia pamiątkowej Księgi Łask z historią naszego sanktuarium – jest to cegiełka na  rzecz remontu organów katedralnych. Dzisiaj puszka na fundusz młodzieżowy naszej diecezji.

 

6.Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 

7.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Zygmunta Sójkę, +Teresę Ślęzak,
+ Lucję Wiśniewską. Wieczny odpoczynek…

 

We wszystkich kościołach w naszej ojczyźnie dziś śpiewamy Suplikację, pieśń przebłagalną stanowiącą formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,

·        29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 

 

Boze Ciało 20 czerwca 2019 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA         20 czerwca 2019

 

1.Chrystus Pan, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności. Dziękujmy, za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm. W dzisiejszej uroczystości wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten dar, jakim jest obecność naszego Pana pośród nas. Główna Msza św. na Pl. św. Jana Pawła II o g. 11.00; następnie procesja do czterech ołtarzy. Nasz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Przez cały tydzień tzw.: Oktawa Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym o g. 17.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów.

 

2.Jutro nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, została udzielona dyspensa przez ks. bp ordynariusza.

 

 

 

 

 

 

Zesłanie Ducha Świętego - 09 czerwca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

 

1.W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej uroczystość w drugi dzień Zielonych Światek. Jest to uroczystość głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o g. 7.00, o g. 10.00 – Msza św. w rocznice Jubileuszy Kapłańskich i osób życia konsekrowanego i wieczorna Eucharystia o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17.30.

 

2.W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech nasz udział we Mszy św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Msze św. o g. 7.00, 15.30 i 18.00.

 

 3. Zapraszamy w najbliższa sobotę na ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia
z modlitwa o uzdrowienie. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 18:00.

 

4.W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej zapraszamy na ewangelizacje uliczną na Pl. Jana Pawła II, przygotowaną przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca. Rozpoczęcie o g. 14:30.

 

5.19 czerwca (środa) w przededniu Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na Wieczór Uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu do Amfiteatru przy Ełckim Centrum Kultury przygotowywany przez ponad 80 osobowy chór powstały z Chóru Kontrapunkt oraz Gospelk. Rozpoczęcie o g. 19:00 a zakończenie o g. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

 

6.U ministrantów czerwcowy nr Martyrii i biuletyn parafialny Dialog; prezentacja: Została wydana Księga Pamiątkowa Sanktuarium MBF z naszej katedry Pamiatka koronacji i pobytu sw. JPII w naszej katedrze – cena 20 zł.

 

7.W minionym tyg. Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Henryka Wilczewskiego; +Elzę Kuderską; + Ryszarda Sieńko, pomódlmy się o spokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…

 

 

Ogloszenia duszpasterskie - Niedziela Wniebowstąpienia - 02.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE          2 czerwca 2019

 

1.Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o g. 17.30

 

2.W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz spowiedź pierwszopiątkowej, w tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

 

3.W piątek 7 czerwca sakrament bierzmowania dla naszej młodzieży na Mszy św. o g. 18.00; spowiedź bierzmowanych, rodziców i świadków bierzmowania w czwartek o g. 19.00.

 

4.Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 – rocznica I Komunii św., spowiedź dzieci w I piątek, rozpoczęcie o g. 16.00.

 

5.Uroczyste obchody zesłania Ducha Św. będą miały miejsce w sanktuarium w Studzienicznej o g. 13.00 główna Msza św. transmitowana przez TV Polonia.

 

6.W tym tyg. szczególnie wspominamy pobyt Ojca św. JPII w naszym mięście. Zapraszamy na sympozjum na ten temat 5 czerwca – sala Bursztynowa Hotelu Rydzewski g.10.00. 6 czerwca otwarcie wystawy filatelistycznej o Ojcu św. w ECKu o g.18.00. Główne obchody XX-lecia pobyty JPII w Ełku w sobotę 8 czerwca. W tym dniu zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, rozpoczęcie o g. 15.30 przed kościołem Serca Jezusowego, następnie o g. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia i uroczysta Msza św. o g. 19.00 przy pomniku św. Jana Pawła II. Dlatego w sobotę Mszy św. o g. 18.00 nie będzie. Serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie za osobę Ojca św.

 

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr Martyrii, gdzie znajdziemy między innymi wspomnienia i zdjęcia z pobyty JPII w Ełku i w naszej diecezji. W Dialogu – wszystkie inf. duszpasterskie.

 

8.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Waldemar Feret, +Anna Ładna; + Wiesława Binka. Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886),afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

 

·        5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

 

·        8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś8
Wczoraj21
W Tygodniu139
W Miesiacu700
Wszystkie76705