Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła - 29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła - 29 lipca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU       29 lipca 2018

1.Przed nami  miesiąc ważnych wydarzeń w historii Polski, miesiąc pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc wytężonej pracy rolników. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2.1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam  o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska państwowe. Zapraszamy na mszę św. w tych intencjach o g. 18.00.

3.W I czwartek miesiąca,2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny, otrzymał odpust zupełny. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.

4.W I piątek miesiąca możemy skorzystać z sak. spowiedzi przed każdą mszą św. Wieczorem zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

5.W I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi, nabożeństwo pierwszo sobotnie o g. 7.00. Wieczorem zapraszamy na Noc Fatimską rozpoczęcie różańcem fatimskim o g. 19.00, następnie msza św. i procesja z figura Matki Bożej.

6.W   dniu   wczorajszym   wyruszyła    Piesza  Pielgrzymka  na  Jasną  Górę.  Od  dzisiejszej niedzieli do  11  sierpnia  będziemy   mogli   duchowo   towarzyszenia   pielgrzymom, łącząc się z  nimi  w  godzinie  Apelowej.  Zapraszamy  codziennie o g. 21.00 na Apel Jasnogórski. Zachęcamy  również  chętnych  do  dołączenia  do  grupy  na  ostatni etap.  Wyjazd   autokarem  10  sierpnia  o  g.  22.00.  Koszt  90  zł.  Zapisy w naszej parafii.

7.Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne przed odpustem Przemienienia Pańskiego. O g. 19.00 zostanie wyświetlony film o cudach Eucharystycznych, "JA JESTEM".To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Po projekcji filmu odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia.

8.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na renowację naszych zabytkowych organów.