Ogloszenia duszpasterskie XVI niedziela zwykła 22 lipca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU22 lipca 2018

1.Dzisiaj rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i misyjna „Akcja św. Krzysztof”. Jest to apel skierowany do kierowców, żeby podziękować za szczęśliwe przejechane kilometry i jako dziękczynienie podarować swój grosz na pojazdy misyjne.Ta akcja to też modlitwa za kierowców, błogosławieństwo pojazdów i apel o bezpieczne podróżowanie. Po raz kolejny MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr. na środki transportu dla misjonarzy. 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr to nie tylko symbol, to konkretne wsparcie. Inauguracja tego tygodnia rozpocznie się dzisiaj mszą św. o 12.15, po której nastąpi poświecenie pojazdów. Również zapraszamy w czwartek 25 lipca na mszę św. w intencji kierowców i podróżujących na g. 18.00, po mszy św. poświecenie samochodów na Pl. Katedralnym. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

2.W dniu dzisiejszym o g. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. U księży przewodników można nabyć płytę z piosenkami religijnymi pielgrzymów ełckich. Koszt płyty 20 zł. W piątek po mszy św. wieczornej powitamy pielgrzymów z Olecka i Gołdapi, którzy przybędą na nocleg. O g. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski wraz z pielgrzymami. Natomiast w sobotę - 28 lipcarozpoczyna się Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę, msza św. na rozpoczęcie  o g. 6.00, dlatego mszyśw.

o g. 7.00nie będzie.

3.Od listopada staraliśmy się o dofinansowanie na generalny remontu i konserwację naszych organów. Przy wsparciu i pomocy wielu osób, szczególnie Pani Anny Wojciechowskiej (specjalista od funduszy unijnych), otrzymaliśmy dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Całkowita wartość projektu -544 927 zł, dofinansowanie – 463 187 zł; wkład własny 81 739 zł. W najbliższych tygodniach będziemy starali się o zastępcze elektroniczne organy do katedry. Za tydzień taca z przeznaczeniem na ten cel.

4.Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy :+Ś.P. Jana Całkiewicza – pomódlmy się

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.

·        24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.

·        25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.

·        26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.