English German Italian Polish Russian

Ogloszenia duszpasterskie XIV niedziela zwykła 08 lipiec 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIVNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU        

8 lipca 2018

 

1.Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

 

2.Zachęcamy do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Teściowych, które odbędzie się14 lipcaw sobotę w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrzą, w miejscu męczeńskiej śmierci bł. Marianny Biernackiej; rozpoczęcie obchodów o g. 10.00; uroczysta Msza św. o g. 11.00.

 

3.Zbliża się Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału jak również do okazania gestu miłosierdzia w kierunku pielgrzymów, którzy odwiedzą naszą parafię. Dnia 27 lipca będziemy gościć grupę z Olecka i Gołdapi. Pielgrzymi potrzebują noclegu i kolacji. Osoby, które wyrażają chęć przyjęcia ich pod swój dach prosimy o zapisy w zakrystii.

 

4.Przy wyjściu z kościoła, możemy nabyć podwójny nr miesięcznika diecezjalnego Martyria, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące naszej wiary.

 

5.W tym pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. + Aleksandre Jabłońską pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.

·        12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.

·        13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś173
Wczoraj115
W Tygodniu450
W Miesiacu1476
Wszystkie71720