ŚLUB

Narzeczeni, którzy mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu.

Formalności przedślubne załatwia się zwyczajowo w parafii miejsca zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego.

W kancelarii należy przedłożyć:

• metrykę chrztu świętego z uwzględnieniem sak. bierzmowania (nie starsza niż 3 miesięcy)
  • stosowne dokumenty z USC, jeśli planowany jest ślub konkordatowy (UWAGA! ważne 3 miesiące)

Nowożeńcy biorą udział w naukach przedślubnych. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbywają się zawsze w każda niedzielę miesiąca od godz. 16:00, w Domu Parafialnym

Poradnia Rodzinna
Narzeczeni powinni również wziąć udział w trzech spotkaniach w ramach Poradni Rodzinnej na terenie parafii św. Rafała Kalinowskiego (Salezjanie) w każdy czwartek (ofiara 20 zł).