CHRZEST

Sakrament chrztu św. udzielany jest w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 12.15. Chrzest należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej przedstawiając akt urodzenia z USC oraz dane personalne i adresy chrzestnych.

• Według przepisów prawa kościelnego rodzicami chrzestnymi mogą być praktykujący katolicy tzn.: wystarczająco dojrzali do pełnienia tej godności,
  • którzy przyjęli sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego łącznie z bierzmowaniem,
  • którym prawo kościelne nie zabrania pełnienia zadań chrzestnego (np. nie może być chrzestnym osoba żyjąca w niesakramentalnym związku małżeńskim),
  • którzy przedłożą zaświadczenie swojego proboszcza jeśli mieszkają poza terenem naszej parafii.

Rodzice i chrzestni zobowiązani są do udziału w Nauce Przedchrzcielnej, która odbywa się w kancelarii parafialnej.