Ogłoszenia duszpasterskie XIII niedziela zwykła - 01. 07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIIINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
1 lipca 2018

1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na tacę, tydzień temu zebraliśmy 3500 zł na prace remontowe przy naszej katedrze. Koszt remontu wyniesie 40 000 zł.

2. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich.

W I piątek okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi przed każdą mszą św. Wieczorem zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie o g. 18.00.

3. Zachęcamy do wzięcia udziału w Dniu Chorego w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej w najbliższą sobotę – 7 lipca. Rozpoczęcie o g. 10.00. Bliższe informacje na plakacie. Natomiast w Giżycku w sobotę na Wzgórzu św. Brunona będziemy przeżywać „Rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach”. Program uroczystości: o 18.00 – plenerowy spektakl ewangelizacyjny „Królowa Korony Polskiej” (w wykonaniu ponad 100 osobowej grupy aktorów), o g. 19.00 – Msza św. na Wzgórzu.

4. Przed nami I sobota miesiąca, w naszym Sanktuarium kolejna Noc Fatimska, rozpoczęcie modlitwą różańcową o g. 19.00, następnie msza św., procesja z figurą Matki Bożej i adoracja do g. 22.30. Jest to okazja szczególnej modlitwy wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy serdecznie czcicieli Matki Bożej. W sobotę msza św. o g. 18.00 jest odwołana.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, będziemy polecać opiece Matki Bożej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - nowy podwójny, wakacyjny nr Martyrii, miesięcznika diecezjalnego oraz możemy otrzymać biuletyn parafialny Dialog.

6. W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. + Annę Dziurdzikowską pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.

·        6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.