Ogłoszenia duszpasterskie na Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NARODZENIE
 ŚW. JANA CHRZCICIELA
          24 czerwca 2018

1.  W piątek 29 czerwca – ur. św. Ap. Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze św. o g. 7.00; 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.Rozpoczęliśmy wakacje, prośmy w naszych modlitwach o szczęśliwy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Jest to szczególny czas, kiedy możemy umocnić wiarę przez różne formy rekolekcji czy pielgrzymki. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Ełku na Jasną Górę w dniach 28 lipca do 11 sierpnia, a także w Pielgrzymce z Suwał do Ostrej Bramy.

3.Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o g. 17.30.

4.Na czas wakacji kancelaria parafialna, jak co roku, będzie czynna we wtorek w g. od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00, a także w czwartek od g. 16.00 do 18.00. Wyjątkowo w najbliższy wtorek w godzinach porannych kancelaria będzie nieczynna. W przypadkach losowych, a także w nagłej potrzebie proszę kontaktować się bezpośrednio z duszpasterzami.

5.Dziś ostatnia msza św. o g. 19.30. W czasie wakacji o g. 20.00 – msze św. w parafii NSJ.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – nowy nr Martyrii, a także możemy nabyć książki o Słudze Bożym ks. Hamerszmicie.

7.Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

·        29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.