Ogłoszenia duszpasterskie XI niedziela zwykła w ciagu roku - 17.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2018

1.Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego o g. 17.30.

2.W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy św. w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

3.Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w piątek o g. 8.00. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

4.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Comiesięczna taca na prace remontowe. Wykonaliśmy obróbki miedziane na przyporach katedry, oczyszczono ściany i dokonano remontu szprosów okien witrażowych na zewnątrz prezbiterium. Przy wyjściu z kościoła ofiary zbierane do puszek na fundusz duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

5. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymowaniem, zapraszamy na pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe, dzisiaj po mszy św. o g. 18.00 .

6.Za tydzień, przed wakacjami, ostatnia msza św. o g. 19.30 dla studentów i osób pracujących.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, przy wyjściu z katedry możemy nabyć kwartalnik Miłujcie się oraz nowy nr miesięcznika Martyrii.

8.W tym tyg. pożegnaliśmy Ś.P. + Janusza Łęczyckiego – pomódlmy się o spokój jego duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.