Ogłoszenia duszpasterskie - X niedziela zwykła 10 czerwca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU       10 czerwca 2018

1.W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o g. 17.30.

2.W niedzielę, 17 czerwca o g. 10.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Suwałkach, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Obławy Augustowskiej w 73. rocznicę zbrodni ludobójstwa z lipca 1945 r. Po Eucharystii nastąpi odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej u zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja w Suwałkach.

3.Za tydzień w niedziele na Mszy św. o g. 11.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne, będzie to ostatnie spotkanie z dziećmi w ramach Niedziel Eucharystycznych.

4.Zapraszamy na dzisiejszy Marsz dla Życia i Rodziny ulicami miasta, rozpoczęcie o g. 15.00 pod Urzędem Miasta. Podobne Marsze odbędą się także w całej Polski.

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W nowym nr Martyrii znajdziemy sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji, w tym skierowanego do naszej parafii neoprezbitera ks. Piotra Paliwodę oraz informacje o pieszych pielgrzymkach do Ostrej Bramy z Suwałk i na Jasna Gorę z Ełku.

6.Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

·        13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

·        14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.