Ogłoszenia duszpasterskie - IX niedziela zwykła - 03.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IXNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
3 czerwca 2018

1.Trwamy w Oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej wokół naszej świątyni po nabożeństwie czerwcowym. W czwartek o g. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne na zakończenie Oktawy oraz błogosławieństwo wianków i kwiatów na Mszy św. wieczornej.

2.W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie dzień modlitw
o uświęcenie kapłanów. W tym dniu obchodzimy XIX rocznicę wizyty św. Jana Pawła II
w naszym mięście, święto patronalne. Zapraszamy do udziału we Mszy św. przy pomniku Ojca Świętego o g. 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post.

3.Zbliża się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pielgrzymów, którzy zachęcą do wspólnego pielgrzymowania, dzieląc się swoim świadectwem. Będą zbierać ofiary na potrzeby ełckiej grupy pielgrzymkowej. Będzie również możliwość złożenia intencji modlitewnych, które będą omadlane przez pielgrzymów w czasie wędrówki.

4. 5 czerwca we wtorek odbędzie się w naszej katedrze XX Konkurs piosenki religijnej i konkurs plastyczno - poetycki dzieci i młodzieży ku czci patrona miasta św. Jana Pawła II rozpoczęcie o g. 9.00.

5.Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, rozpoczęcie o g. 15.00 pod Urzędem Miasta. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 150 miastach Polski.

6.W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki pierwszopiątkowe na Mszy św. o g. 11.00 z racji niedzieli eucharystycznej.

7.Dzisiaj o g. 19.00 w naszej katedrze odbędzie się koncert harmonijek ustnych w ramach Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej serdecznie zapraszamy. Msza św.
o g. 19.30 zostanie odprawiona w domu katechetycznym za katedrą.

8.W tym tyg. pożegnaliśmy Ś.P. + Jadwigę Szklanko – pomódlmy się o spokój jej duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.