Niedziela Trójcy Świętej - 27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY   27 maja 2018

1.Rozpoczęliśmy remont szprosów zewnętrznych witraży w prezbiterium oraz północnej części katedry, dziękujemy za dzisiejsze ofiary na ten cel. Kosz remontu 40 tys. zł.

2.W czwartek, 31 maja - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o g. 7.00; 8.30; 9.45 i 18.00. W tym dniu udekorujmy nasze domy na trasie procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca. Główna Msza św. na pl. św. Jana Pawła II o g. 11.00 pod przewodnictwem ks. kardynała z Papui Nowej Gwinei, po mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy poczty sztandarowe, ministrantów i dzieci (szczególne I Komunijne) do czynnego udziału w procesji i sypania kwiatów. Spotkanie dzieci I Komunijnych o g. 10.30 za katedrą.

3.W Oktawie Bożego Ciała, codziennie nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30 po którym zapraszamy na procesje eucharystyczną.

4.W I piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź dzieci o g. 16.30. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych w ich domach. O g. 21.00 na Promenadzie czuwanie modlitewne z S. Benedyktynkami Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.

5.Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca tradycyjnie na Pl. Jana Pawła II odbędzie się Festyn Rodzinny, Zapraszamy wszystkie dzieci na mszę św. o g. 11.00. W piątek post nas nie obowiązuje.

6.Za tydzień w niedzielę o g. 11.00 – będziemy obchodzić rocznicę I Komunii św. Spowiedź dzieci kl. IV w sobotę o g. 15.00.

7.W I sobotę miesiąca - 3 czerwca w naszym sanktuarium Noce Fatimskie, w tym dniu szczególnie będziemy świętować jubileusz 100-lecia Zgromadzenia S. Benedyktynek Misjonarek – rozpoczęcie o g. 19.00 – różaniec fatimski, o g. 20.00 –Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Romualda Kamińskiego, procesja i czuwanie do g. 22.30 – serdecznie zapraszamy.

8.W tym tyg. pożegnaliśmy: Ś.P.+ Danutę Waszczuk; + Jerzego Łaga pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

·        1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.