Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świetego - Zielone Świątki 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.Dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy nam ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką. Każdego dnia o g. 17.30 spotykamy się na nabożeństwie majowym.

4. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej uroczystość w drugi dzień Zielonych Światek. Msze św. o g. 7.00, o g. 10.00 – Msza św. w rocznice Jubileuszy Kapłańskich i osób życia konsekrowanego. Na Mszy św. o g. 18.00 dziękować będziemy za dar powołania kapłańskiego księży, którzy 24 lata i 2 lata temu przyjęli świecenia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana i dzień modlitw za Kościół w Chinach, msze św. o g. 7.00, 15.30 i 18.00.

6. Za tydzień comiesięczna taca prace remontowe przy katedrze, które rozpoczniemy w tym tygodniu.

7. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w tym dniu będziemy przeżywać wielką radość dzieci z racji I Komunii św. o g. 12.15. Prosimy by w tej mszy św. uczestniczyły tylko osoby zaproszone. Zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o g. 18.00. Spowiedź dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem, rodzicami chrzestnymi w piątek o g. 16.00; natomiast sprzątanie i dekorowanie kościoła po wieczornej Eucharystii.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy : Ś.P +Mariannę Niedźwiecką, + Antoninę Wójcik, + Wandę Czajka, pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.