Ogłoszenia uroczystośc Wniebowstapienia Pańskiego 13 maja 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE        -

13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. Dni powszednie od dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela, którą odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego o  g. 17.30.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4. Przed nami ważne wydarzenia w naszej parafii. W najbliższą sobotę młodzież gimnazjalna przyjmie sakrament bierzmowania o g. 18.00,Spowiedź młodzieżywraz z rodzicami, rodzeństwem, świadkami bierzmowania w piąteko g. 16.30;natomiast sprzątanie i dekorowanie kościoła o g. 18.30. Nabożeństwo majowe w tym dniu podczas bierzmowania.

5. W najbliższą sobotę w Sanktuarium M.B. w Studzienicznej, spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, które transmitować będzie TV Trwam. Oprawę muzyczną głównej mszy św. poprowadzi scholka z naszej parafii Boże Iskierki.

6. Dzisiaj przeżywamy rocznice pierwszych objawień Maryjnych w Fatimie z 1917 r., dlatego chcemy poprzez akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzyć wszystkie nasze sprawy osobiste, rodzinne i wspólnotowe. Noce Fatimskie w naszym sanktuarium rozpoczniemy w I sobotę miesiąca – 2 czerwca.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: Ś.P. + Stanisław Łozowski,
+ Helena Drynko, + Danuta Malinowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

·        16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.