Ogłoszenia duszpasterskie - V niedziela wielkanocna 29 kwietnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VNIEDZIELA WIELKANOCY
29 kwietnia 2018

1.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na renowację pamiątkowej tablicy z konsekracji kościoła. Za tydzień taca na potrzeby WSD.

2.We wtorek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17.30. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna w ich domach. Spowiedź dzieci o g. 16.30. Na mszy św. o g. 18.00 – modlitwa o uzdrowienie i Wieczór Uwielbienia. W I sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa pierwszosobotniego o g. 7.00.

3.Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. W tym obozie kilka lat przebywał Sługa Boży ks. prał. Kazimierz Hamerszmit – kapłan naszej diecezji. Możemy poznać jego świątobliwe życie i zapoznać się z jego sylwetką poprzez opracowanie książkowe. Zachęcamy do nabycia tej ciekawej publikacji w oczekiwaniu na proces beatyfikacyjny. Cena książki 7 zł.

4.2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a 3 maja rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5.3 maja, będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O g. 12.15 – msza św. w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i Wojska, serdecznie zapraszamy.

6.4 maja w piątek - post nas nie obowiązuje, została udzielona przez ks. bp dyspensa dla wszystkich wiernych.

7. Diecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w Suwałkach dnia 26 maja. Jest organizowany wyjazd w cenie 20 zł. Serdecznie zapraszamy młodych z naszej parafii.

8. Zachęcamy do lektury nowego majowego nr Martyrii i biuletynu parafialnego Dialog.

9.W tym tyg. pożegnaliśmy św. Ś.P. + Krystynę Żełobowską i +Teresę Karpińską pomódlmy się

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.

·        4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.