Niedziela Dobrego Pasterza - 22 kwietnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA WIELKANOCY –
DOBREGO PASTERZA
      -  22 kwietnia 2018

1.Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o g. 16.00; natomiast kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św.

3.W czwartek o g. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Przystanek Historia” w sali Kurii Biskupiej organizowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji IPN na temat biografii ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz zostanie wyświetlony film: „Miałem ojca w wyobraźni”. Serdecznie zapraszamy.

4.Za tydzień ofiary na tacę w ostatnią niedziele miesiąca na renowację tablicy pamiątkowej z konsekracji kościoła z 1903 r.

5.Jutro 23 kwietnia uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, naszej diecezji, parafii i katedry. Nasze uroczystości, jutro rozpoczniemy o g. 17.00. nieszporami ku czci św. patrona, następnie procesja z relikwiami św. Wojciecha do katedry i Msza św. odpustowa o g. 18.00. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem na modlitwie w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz w intencji ks. bp Ordynariusza z okazji Jego imienin. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach, a także prosimy o udział  w procesji poczt sztandarowych.

6.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Janinę Czajkowską, pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

·        25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.