Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna - 15.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IIINIEDZIELA WIELKANOCY –
NIEDZIELA BIBLIJNA
      15 kwietnia 2018

1.Przez rozpoczynający się cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Szczególnie zachęcamy do zainteresowania się Listem do Rzymian i Księgą Przysłów. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli zabrać fragmenty tych ksiąg natchnionych. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie.

2.Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3.W niedziele wielkanocne na Promenadzie nad jeziorem od g. 15.00 – do 17.00, odbywać się będzie spotkania ewangelizacyjne, by pomóc naszej wierze. Zachęcamy do udziału we wspólnym śpiewie i modlitwie.

4.W jutrzejszy III poniedziałek miesiąca wspólnota Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, zaprasza na wspólną modlitwę o g. 17.00, następnie różaniec i Msza św. wotywna o Duchu Świętym.

5.Ministranci z naszej parafii po jesiennych rozgrywkach w piłkę halową uzyskali awans do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędą się w Rzeszowie w dniach 1-2 maja. Organizowany jest wyjazd, aby wspólnie dopingować naszych reprezentantów oraz zwiedzić Lublin i Rzeszów. Koszt wyjazdu to 250 zł. Zgłoszenia u ks. Arkadiusza do 20 kwietnia.

6.Została odnaleziona oryginalna tablica z konsekracji naszego kościoła z 1903 r. Chcemy dokonać renowacji tej tablicy, a następnie umieścić ją w kościele w 115 rocznicę poświęcenia świątyni 19 sierpnia. W ostatni niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na ten cel.

7.Dziękujemy ks. Bogusławowi ze Wspólnoty Krwi Chrystusa za obecność i wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św. osoby zainteresowane tą duchowością mogą osobiście porozmawiać z ks. oraz nabyć materiały formacyjne.

8.W tym tyg. pożegnaliśmy św. Ś.P. + Eugenie Kurza - pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.