Ogłoszenia duszpasterskie - Ur. Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IINIEDZIELA WIELKANOCY   CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  - 8 kwietnia 2018

1.Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać fragment Dzienniczka św. s. Faustyny przygotowany przez młodzież, by jeszcze bardziej przybliżyć sobie Tajemnicę Miłosierdzia Bożego.

2.Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św o g. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Podczas Mszy Świętych będzie można podjąć dzieło adopcji dziecka poczętego, składając zobowiązanie codziennej modlitwy przez okres 9 miesięcy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Za ławkami są do zabrania deklaracje i modlitwy na jutrzejszą uroczystość.

3.We wtorek 10 kwietnia - w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny na Mszy św. o g. 18.00. Następnie złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie na Pl. Katedralnym, zapraszamy poczty sztandarowe oraz wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.

4.W sobotę dzień skupienia Wspólnoty Krwi Chrystusa – szczegóły na plakacie. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; mamy do rozprowadzenia nowy nr Martyrii i kwartalnika Miłujcie się.