Niedziela Zmartwychwstania - ogłoszenia duszpasterskie - 01.04.18 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA WIELKANOCNA         ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO- 1 kwietnia 2018

1.Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

2.Jutro – drugi dzień świąt, Msze św. jak w każdą niedzielę. Dziś i jutro nie ma mszy św. o g. 19.30. Jutrzejsza taca przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego św. Jana Pawła II.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. W I piątek spowiedź dzieci o g. 16.30. W tym dniu odwiedzimy chorych. Wieczór Uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie w I piątek, rozpoczęcie wieczorna Eucharystią.

4.W Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na osiedlu Konieczki trwa nowenna przed niedzielną uroczystością Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia czuwanie modlitewne poszczególnych wspólnot i grup (informacje na plakatach w przedsionku kościoła). W sobotę spotkanie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa od g. 14.00. Serdecznie zapraszamy.