English German Italian Polish Russian

Triduum Paschalne razem na drogach do I komunii św.

Dzieci I komunijne na drogach ku życiu Eucharystią – Triduum Paschalne we wspólnocie wiary razem z rodzinami.

 

Nasze życie chrześcijańskie nabiera wielkiej wartości, kiedy zgłębiamy wielkie dzieła Pana Boga, to co On uczynił dla nas poprzez Swojego Syna. Bez głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego nasza wiara staje się bardzo słaba i niewystarczająca. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnotowego przeżywanie tych dni, aby następnie przeżyć to w Domowym Kociole razem z najbliższymi.

Dzieci I komunijne spotykają się:

 

Wielki Czwartekg. 18.00. Dzieci zajmują miejsca z przodu k-ła w ławeczkach; w procesji niesione są krzyżyki, następnie poświęcenie. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej dzieci otrzymują pobłogosławione chlebki, aby w swoim domu podzielić się z rodziną. Bądźmy dobrzy jak chleb, w ten dzień ustanowienia Eucharystii.

 

Wielki Piątek– g. 19.00- w czasie adoracji Krzyża Świętego po ucałowaniu dzieciom nakłada się krzyżyk, które będą miały w czasie I komunii św.

 

Wielka Sobota– g. 20.00– przynosimy świece i bierzemy udział w poświęceniu ognia na zewnątrz katedry, następnie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; na zakończenie poświęcenie białych alb (strojów pierwszokomunijnych), które będą umieszczone na stoliku przy ołtarzu Serca Jezusowego (alba z kartką zapisanym nazwiskiem). Na zakończenie – procesja rezurekcyjna z czynnym udziałem dzieci.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś0
Wczoraj22
W Tygodniu75
W Miesiacu541
Wszystkie60777