English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 25 marca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ      25 marca 2018

 

1.Rozpoczynamy Wielki Tydzień, wchodząc bezpośrednio w przeżywania tajemnicy największych świąt chrześcijaństwa. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.

 

2. Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako ŚDM. Msza św. w naszej katedrze z udziałem młodzieży dzisiaj o g. 14.00. Następnie Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez młodzież z naszej parafii. To Misterium będzie jeszcze raz przedstawione w poniedziałek po wieczornej Eucharystii. Jutro msza św. o g. 12.00 przy relikwiach św. Stanisława Kostki.

 

3.W Wielki Czwartek – o g. 10.00 - Msza św. z poświęceniem oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i  namaszczenia chorych. Msza św. krzyżma z udziałem całego duchowieństwa naszej diecezji i LSO. Wieczorem zapraszamy na g. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia sak. Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą i czuwanie z Panem Jezusem do g. 22.00.

 

4.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O g. 9.00 Ciemna Jutrznia – modlitwa brewiarzowa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00. O g. 18.00 – zapraszamy na śpiew wszystkich części Gorzkich Żali. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o g. 19.00. Po jej zakończeniu, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Rozpoczniemy Noc Konfesjonałów z możliwością spowiedzi do g. 24.00. Porządek adoracji w Ciemnicy podany na plakacie.

 

5.Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. O g. 9.00 Ciemna Jutrznia. Zachęcamy do zachowania postu w tym dniu. Błogosławieństwo pokarmów od g. 10.00 co godzinę do g. 16.00.

 

6.Uroczystości Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o g. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Przynosimy ze sobą świece. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną. Oznajmimy całemu światu, że Chrystusa rzeczywiście Zmartwychwstał. Wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, a także dzieci zapraszamy do czynnego udziału w procesji. Uroczysta msza św. w Niedziele Zmartwychwstania o g. 6.00 z procesją eucharystyczną,  następnie msze św. jak w każdą niedzielę. Szczegółowy plan na stronie internetowej i na plakatach w przedsionku kościoła.

 

7.Zachęcamy do nabycia świec Paschałków na stół wielkanocny, a także Martyrii.

 

8.Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności w tym tyg. : Ś.P. + Władysława Sobociak.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś16
Wczoraj28
W Tygodniu44
W Miesiacu829
Wszystkie69735