Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela wielkopostna - 11.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018

1.W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.15 dla młodzieży i dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o g.17.15.

2.Od następnej niedzieli 18 marca – rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które w tym roku poprowadzi ks. prał Zbigniew Sobolewski. Otoczmy to dzieło modlitwą, prosząc w intencjach rekolekcjonisty, spowiedników i wszystkich uczestniczących w rekolekcjach. Cały program rekolekcji znajdziemy w gablotce parafialnej, na specjalnym plakacie oraz  na serwisie internetowym parafii. Postarajmy się zaprosić tych, którzy już zatracili kontakt z kościołem i dajmy im świadectwo, że Chrystus jest jedyna drogą miłości, prawdy i życia. Serdecznie zapraszamy.

3.  Rycerze Columba zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 16 marca. To nocna wędrówka i rozważanie Misterium Męki Pańskiej na odcinku 40 km symbolizujących 40 dni wielkiego postu. Rozpoczęcie o g. 21.00 w Parafii św. Tomasza Ap. Zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.

4.Inauguracja obchodów Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry rozpoczyna się dzisiaj;  g. 13.00 – transmisją na żywo w TVP POLONIA mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego. Zapraszamy do duchowej łączności przez telewizję.

5.Wielkopostna Jutrznia – poranna modlitwa kościoła ze wspólnota Drogi Neokatechumenalnej, zapraszam serdecznie na poranne Laudesy od poniedziałku do piątku o g. 5.45. Z pewnością pomoże nam to przeżyć ten Wielki Post, jako czas naszego nawrócenia.

6.W niedziele 18 marca społeczność szkoły gimnazjalnej nr 1, po mszy św. o g. 9.45 i 11.00 będą rozprowadzać palmy i inne świąteczne dekoracje, wykonane przez uczniów. Dochód w całości przeznaczony będzie na leczenie chorej Zosi.

7.Jak co roku uczestniczymy w akcji Caritas przy rozprowadzaniu świec wielkanocnych tzw. Paschałków. Cena świecy 6 zł. Przy wyjściu, Martyria i Dialog – biuletyn parafialny.

8.W tym tyg. pożegnaliśmy : Ś.P. + Krystynę Wysocką, pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.