Ogłoszenia II niedziela Wielkiego Postu - Ad Gentes - 25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IINIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2018

1.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie otaczamy modlitwą dzieła misyjne Kościoła, a szczególnie blisko 2040 misjonarzy z Polski, którzy pracują w 100 krajach świata. Poprzez służbę ubogim i potrzebującym są świadkami miłosierdzia Bożego.Przy wyjściu możemy wesprzeć dzieło misjonarzy polskich składając ofiary do tzw. puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Za tydzień taca na WSD.

2.W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na mszy św. o g. 18.00 będziemy pamiętać o naszych niezłomnych bohaterach.

3.Zapraszamy na Gorzkie Żale – dziś o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym; w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o g. 16.30 i spowiedź pierwszopiątkowa podczas tego nabożeństwa. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. Kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie w piątek, rozpoczęcie mszą św. o g. 18.00.W tym dniu kapłani odwiedzą chorych w ich domach z posługą sakramentalną.

4.W I sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo I sobotnie o g. 7.00. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

5.W tym roku planujemy remont szprosów (ram) okiennych witraży w prezbiterium od strony zewnętrznej oraz oczyszczenie elewacji i pokrycie przypór blachą miedziana od strony wschodniej świątyni. Troska o Dom Boży jest wyrazem naszej wiary. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które będziemy zbierać w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na ten cel, remontu katedry.

6.Wielkim dziełem okresu Wielkiego Postu są czyny miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Jałmużna wielkopostna, którą możemy składać do skarbony św. Antoniego będzie przeznaczona na pomoc Rodzinom w Syrii w Aleppo. Przez cały Wielki Post możemy podjąć się tego dzieła, poprzez które stajemy się wrażliwi na drugiego człowieka dotkniętego Krzyżem cierpienia i wojny.

7.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Jerzy Kacprzyk, +Tadeusz Kropiewnicki, +Alina Strzecka – pomódlmy się o spokój ich duszy….