Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - INIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018

1.Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu, dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Tradycyjnie do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, na Krajowy Fundusz Misyjny.

2.Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o g.17.15, dzieci o g. 16.30. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo  Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.15. Niech rozważanie Męki Pańskiej, będzie duchowym przygotowaniem do Wielkanocy.

3.Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 18 do 21 marca.

4.W czwartek 22 lutego o g. 19.00 w sali konferencyjnej Kurii Biskupiej, odbędzie się spotkanie z cyklu "Przystanek Historia" poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu 1939-1945. Podczas spotkania będzie wyemitowany film w reż. Andrzeja Sapija.
„Przystanek Historia”jest działaniem edukacyjno-historycznym IPN. Wstęp wolny.

5. Comiesięczne spotkanie członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w każdy III poniedziałek miesiąca- o g. 17.00 adoracja, następnie włączamy się w modlitwę różańcową i msza św. wotywna do Ducha Świętego o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Dzieła i osoby zainteresowane tą formą modlitwy.

6.Od dzisiejszej I Niedzieli Wielkiego Postu, będzie wydawany co tydzień Biuletyn Parafialny Dialog, w którym znajdziemy bieżące informacje duszpasterskie. Zachęcamy do życzliwego zainteresowania się tym wydaniem, Przy wyjściu z kościoła możemy go zabrać do domów.