Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła 11.02.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

11 lutego 2018

1.Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim jest sakrament namaszczenia chorych. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj na mszy św. o g. 12.15 – udzielimy sakramentu namaszczenia.

2.14 lutego - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o g. 7.00; 12.00; 16.30 – z udziałem dzieci (I Komunijne) i o g. 18.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Wielkanocnych. Rozpoczynający się Wielki Post jest właściwym czasem do podjęcia naszych postanowień w walce z nałogami i grzechem.

3.W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5.W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej – dzieci o
g. 16.30, (dzieci otrzymają wyklejanki wielkopostne za systematyczne uczestnictwo – szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne); dorosłych i młodzież zapraszamy o g. 17.15.  W niedziele Gorzkie Żaleo g. 17.15 wraz z kazaniem pasyjnym.

6.Zachęcamy do nabycia nowego nr miesięcznika Martyrii, która wprowadzi nas w tematykę wielkopostnej pracy nad sobą.