Ogłoszenia na niedziele Chrztu Pańskiego 07 stycznia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO          7 stycznia 2018

1.W imieniu WSD składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę.

2.Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe – duszpasterskie naszych parafian. Pragniemy poprzez modlitwę wypraszać każdej rodzinie błogosławieństwo Boże na Nowy Rok, a w rozmowach z domownikami zwrócić uwagę na życie sakramentalne. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża, świec, wody święconej, a także księgi Pisma św. Przy okazji kolędy będą zbierane ofiary na potrzeby kościoła. Ministranci towarzyszący kapłanowi zbierają ofiary na swój fundusz ministrancki. Kolęda w tym tygodniu … Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy na stronie internetowej parafii, facebooku i w gablocie w przedsionku kościoła.

4.Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy msze św. dla studentów i pracujących o g. 19.30.

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają styczniowy nr Martyrii z kalendarzem.

6.W minionym tyg. pożegnaliśmy z naszej parafii Ś.P. +Jerzego Jagłowskiego; + Tatianę Szyksznel;+ Walerie Lewandowską – pomódlmy się o spokój Jego duszy.