Niedziedzia Świętej Rodziny - ogłoszenia 31.12.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
31 grudnia 2017

1.Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o g. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. O północy (g. 24.00) zostanie odprawiona na mszę św. na rozpoczęcie Nowego Roku, serdecznie zapraszamy.

2.Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ta maryjna uroczystość należy do świąt nakazanych, zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii.

3.W tym tyg. I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.  W I piątek zapraszamy dzieci do spowiedzi comiesięcznej na g. 16.30. Wieczorna Eucharystia rozpocznie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną. Dzisiaj nie ma mszy św. o g. 19.30.

4.W sobotę 6 stycznia - Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli, Misyjny Dzień Dziecka. Msze św.  jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła dla oznaczenia naszych mieszkań na wszystkich mszach św. Taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, wyruszy o g. 13.00 z pod pomnika św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału szczególnie dzieci z całymi rodzinami w tym uroczystym przemarszu, niech to będzie wyraz naszej wiary w Chrystusa dawcę nowego życia.

5.W naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się w sobotę 3 stycznia. Pragniemy odwiedzić każdą rodzinę, przynosząc dar Bożego błogosławieństwa. W okresie kolędowym następuje zmiana otwarcia kancelarii parafialnej i tak kancelaria będzie czynna tylko w godz. porannych: we wtorek, czwartek i piątek od g. 8.00 do 10.00. W losowych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny, intencje mszalne możemy zamawiać w zakrystii.

6.W minionym roku 2017 w naszej parafii udzielono – 77 chrztów św., do I Komunii św. przystąpiło 100 dzieci; sak. bierzmowania przyjęło – 52 osób; sak. małżeństwa udzielono dla 31 par. Do Pana Boga odeszło – 99 osoby. Mamy nadzieję, że kolejny czas dany nam przez Boga wykorzystamy dobrze w życiu duszpasterskim dla naszej formacji chrześcijańskiej.

7. W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Violettę Kazimiec i + Walentego Świderskiego. – pomódlmy się o spokój ich duszy.