Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA ADWENTU         24 grudnia 2017

1.Przed nami Wieczerza Wigilijna, niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Odczytajmy Ewangelię, odmówmy modlitwę i łamiąc się opłatkiem, złóżmy życzenia. Przeprośmy za wszystko. Zachowajmy zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy stole dla przypadkowego przybysza. Zrezygnujmy w Wigilięz napojów alkoholowych. Otoczmy modlitwą bliskich, którzy opuścili dom rodzinny i wyjechali na obczyznę. Pamięcią obejmijmy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Jest to sposobny czas, aby odwiedzić naszych bliskich na cmentarzu. Po zakończonej Wigiliipozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy. Przed Pasterką czuwanie; wspólne kolędowanie od
g. 23.30. W Boże Narodzenie jak i w II dzień świat, msze św. jak w każdą niedzielę.

2.28 grudnia odbędzie się jak co roku 22. Marsz Milczenia w Obronie Życia i Rodziny, rozpoczęcie w parafii św. Jana Ap. i Ew. (ul. Toruńska) o g. 17.15, modlitwą przebłagalną, po której wyruszy procesja zapalonymi świecami do naszej katedry, gdzie zostanie odprawiona msza św. o g. 18.00. Modlimy się w tym dniu w intencji przebłagalnej za grzechy popełnione przeciwko życiu. Serdecznie zapraszamy.

3.W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic o g. 12.15.

4.Za tydzień (31 grudnia), w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Natomiast o północy (g. 24.00) zostanie odprawiona msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2018, serdecznie zapraszamy.

5.W tym tyg. pożegnaliśmy: Śp. + Ryszarda Nolko – pomódlmy się o spokój jego duszy.