Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela adwentowa - 03 grudnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA ADWENTU     - 3 grudnia 2017 r.

1.Dziś rozpoczynamy Adwent a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2.Przez cały Adwent, „roraty”w każdy poniedziałek, środę i sobotę o g. 6.45. W tym roku po raz pierwszy po zakończonej mszy św. zapraszamy dzieci i młodzież na poranny poczęstunek przed zajęciami szkolnymi. Kierujemy prośbę do osób, które chciałyby przygotować ciasto i pomóc nam w organizacji porannego poczęstunku. Prosimy o kontakt z ks. Adrianem. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów i prosimy rodziców, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Przed „roratami” Godzinki. Zapraszamy wszystkich wiernychdo licznego udziału.

3.Tydzień temu zebraliśmy na potrzeby kościoła 3800 zł; 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie. W tym dniu o g. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych i spotkanie z rodzicami. Za tydzień, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, będziemygość Siostrę pracującą na Ukrainie. Puszka na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

4.Zwyczajem lat ubiegłych, będą roznoszone opłatki po naszych domach, poprzez przedstawicieli z parafii z upoważnieniem od proboszcza. Przyjmijmy ten znak chleba pobłogosławiony i poświęcony z Kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii.

5.W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa fioletowa, po mszy św. wieczornej.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy do rozprowadzenia nowy grudniowy nr Martyri, młodzież z KSMu rozprowadza kartki świąteczne, a także zachęcamy do nabywania świec wigilijnych w cenie 5 zł i większe 12 zł, z akcji Wigilijnej Pomocy Dzieciom

7.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. + Annę Gromko; pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.