Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII 19 listopada 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 listopada 2017

1.Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka pod hasłem - Nie miłujmy słowem, ale czynem, w modlitwach pamiętajmy o tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy w codziennym życiu.

2.Za tydzień taca na pokrycie kosztów prac remontowych przy witrażu. Zostały zamontowane nowe ramy z szybą bezpieczną, w najbliższym czasie zostanie zamontowany witraż po renowacji.

3.Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o g. 17.30 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas wypominek, następnie msza św. składkowa. Tym bardziej zachęcam do udziału w modlitwie naszej wspólnoty parafialnej za zmarłych. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

4.W środę wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W tym dniu otoczymy modlitwą wszystkich angażujących się w śpiew chóralny. Zarazem zapraszamy wszystkich śpiewających do włączenia się w chor katedralny przy naszej parafii. Spotkania chóru  w każdy piątek po wieczornej mszy św.

5.W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

6.Został wydany biuletyn naszej parafii Dialog – zachęcamy do zainteresowaniem się tym czasopismem, przy wyjściu z kościoła możemy go zabrać do domu, składając dobrowolna ofiarę.

7.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P.+ Teresę Ostapkiewicz, + Daniela Wasilczyk, +Wandę Dawidowską – pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.