Ogłoszenia duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 12 listopda 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 listopada 2017

1.Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym szczególnie na Bliskim Wschodzie. My cieszymy się wolnością religijną. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Puszka przy wyjściu z kościoła na pomoc Kościołowi Prześladowanemu – szczególnie w tej części świata.

2.Co wieczór o g. 17.30 polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza św. składkowa.

3.Przypominamy, że w każdą niedzielę odprawiana jest dodatkowa msza św. o g. 19.30 – dla studentów i osób pracujących.

4.Zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne, w poniedziałek i czwartek po wieczornej Eucharystii w sali domu katechetycznego. W tym tygodniu głoszenie Kerygmatu.

5.We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Ekonomicznej i Akcji Katolickiej naszej parafii.

6.16 listopada - święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

7.Za tydzień w niedzielę spotkanie modlitewno-formacyjne przygotowujące do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize do Bazylei. Godz. 19.00 – sala domu katechetycznego.

8.W następną niedzielę poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych i spotkanie z rodzicami, po mszy św. o g. 11.00.

9.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Ś.P. +Reginę Andrulewicz, +Teresę Trzeciakowską; +Zbigniewa Gregorowicza, pomódlmy się o spokój ich duszy oraz za wszystkich zmarłych spoczywających na ełckich cmentarzach.