Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI - niedziela zwykła 05.XI.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         5 listopada 2017

1.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na renowację witraża, tydzień temu zebraliśmy 4000 zł. Za tydzień będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspierając modlitwą i ofiarą chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

2.Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza, a także Krypty – grobu Ś.P. + ks. bp Edwarda i zmówienie modlitwy w ich intencji. Każdego dnia w listopadzie trwamy na modlitwie w intencji naszych zmarłych; wypominki o g. 17.30, po nich msza św. składkowa. 7 listopada – o g. 12.00 msza św. za zmarłego ks. bp Edwarda i ks. kanoników kapituły katedralnej.

3.We wtorek po mszy św. spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4.W sobotę, 11 listopada, przypadnie 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, nasze narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o g. 12.00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przyszłość Polski. Msza św. z udziałem kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych. W tym dniu serdecznie zapraszamy na Pl. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się pobłogosławienie transportu bożonarodzeniowej choinki z Ełku do Watykanu. Jest ona darem dziękczynnym Kościoła w Polsce dla Ojca Świętego Franciszka. Organizacja transportu zajmuje się nasza diecezja i Białostocka Dyrekcja Lasów Państwowych. O g. 15.00 będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo na czas transportu choinki, która stanie na Pl. św. Piotra. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.Mamy do rozprowadzenia listopadowy nr Martyrii, gdzie miedzy innymi znajdziemy relację z pożegnania ks. bp Romualda, który przeszedł do diecezji warszawsko-praskiej.