English German Italian Polish Russian

Uroczystość Wszystkich Świętych - 01. listopada 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UR. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH        
1 listopada 2017

 

 

1.Dziś uwielbiamy Pana Boga w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Uświadamiamy sobie, że wszyscy mamy dążyć do świętości. Msza św. na cmentarzu komunalnym przy kaplicy o g. 12.00, następnie procesja żałobna. Wieczorem w naszej katedrze o g. 17.30 – nieszpory żałobne na rozpoczęcie wypominek i Msza św. składkowa za zmarłych. Przez 8 pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza lub krypty – grobu Ś.P. + ks. bp Edwarda Samsela. Po każdej Mszy św. będziemy mogli nawiedzić Krypty Biskupów Ełckich i tam się pomodlić. Warunkiem odpustu jest modlitwa w intencji zmarłych oraz stan łaski uświęcającej. Nabożeństwo modlitewne na nowych cmenatrzach za Murbetem i w Bartoszach o g. 10.30

 

2.Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych bliskich zmarłych; Msze św. w naszej katedrze  – 2 listopada – o g. 7.00 w int. Ś.P. +ks. bp Edwarda; 15.30 i 18.00.

 

4.W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o g. 16.30.

 

5.Decyzja ks. bp ordynariusza do naszej parafii, do pomocy duszpasterskiej został skierowany ks. Tomasz Rożek, w charakterze rezydenta oraz będzie pracował w Kurii Biskupiej. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy naszą modlitwą.

 

6.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy listopadowy nr Martyrii 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś14
Wczoraj18
W Tygodniu153
W Miesiacu781
Wszystkie59990