Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedziela zwykła 29 października 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX Niedziela zwykła w  ciągu roku liturgicznego

29 października 2017

1.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na renowację witraża. W tym tyg. będziemy montować nowe ramy zewnętrzne z szybami bezpiecznymi.

2.1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszej katedrze msze św. : o g. 7.00; 8.30; 9.45 i 18.00. Przed Mszą św. wieczorną, o g. 17.30 - nieszpory żałobne na rozpoczęcie wypominek. Msze św. na cmentarzu w tym dniu: na nowej części za/Murbetem o g. 10.30, na cmentarzu w Bartoszachrozpoczęcie o g. 10.30; przy kaplicy cmentarnej Msza św. o g. 12.00, po niej procesja żałobna – serdecznie zapraszamy. Przez cały listopad wypominki w naszym kościele o g. 17.30, następnie Msza św. składkowa za zmarłych.

3.W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszej katedrze będą sprawowane Msze Św. o g. 7.00; 15.30 i 18.00 – jest to Dzień zaduszny.Niech nasza wspólna modlitwa wyraża nadzieję na życie wieczne naszych bliskich zmarłych i nas samych.

4.Przez 8 pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza lub grobu ks. bp Edwarda w Kryptach Biskupów w naszej katedrze. Warunkiem odpustu jest modlitwa w intencji zmarłych oraz stan łaski uświęcającej. Od 1 listopada będzie otwarta Krypta Biskupów Ełckich.

5.W naszej parafii odbywają się katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych; zachęcamy do udziału w każdy poniedziałek i czwartek o g. 18.45 w naszym kościele.

6.W tym tyg. I piątek miesiąca – spowiedź dzieci o g. 16.30, w tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalna w ich domach. W I piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o g. 18:00.  Pamiętajmy o I sobocie miesiąca, o którą prosiła Pani Fatimska.

7.W ostatni dzień października i naszej modlitwy różańcowej, chcemy zaprosić na Noc Świętych, rozpoczniemy mszą św. o g. 18.00., w czasie której uczcimy relikwie świętych z naszej katedry i wyznamy wiarę w Świętych obcowanie. Czuwanie przy relikwiach świętych rozpocznie po wieczornej Eucharystii.

8.Z naszej wspólnoty w tym tyg. pożegnaliśmy Śp. +  Józefa Winnickiego; pomódlmy się o spokój jego duszy.

9. Dzis msza św. o g. 19.30 dla pracujących i studentów