Ogłoszenia Niedziela Misyjna - 22 października 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         22 października 2017

1.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na Papieskie Dzieła Misyjne. Pamiętajmy o naszych misjonarzach z diecezji w modlitwie, którzy pracują w Brazylii, Boliwii, na Syberii, na Ukrainie, w Obwodzie Kaliningradzkim i w Papui Nowej Gwinei.  Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Podczas różańcowych nabożeństw będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Codziennie o g. 17.15, dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek na g. 16.30.To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne.

2. Za tydzień taca na dokończenie prac związanych z renowacją witraża.

3.Zapraszamy młodzież na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize do Bazylei. Dziś spotkanie o 19.00 w sali domu parafialnego.

4.Przed nami, miesiąc poświęcony pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Kartki wspominkowe, z imionami naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie, możemy składać do skarbony przy ołtarzu M.B

5.Zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży. Jest to sposobny czas by otrzymać od Kościoła dojrzałą wiarę i usłyszeć dobrą nowinę. Bóg, który interesuje się naszym życiem, przyjdzie w tych katechezach by nam pomóc. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i czwartki na g. 18.45 po mszy św. do naszej katedry. Pierwsza katecheza już jutro, zapraszamy.