Ogloszenia duszpasterskie XXVII niedziela 08 październik 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         8 października 2017

1.Przez cały październik trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo odkryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o g. 17.15. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o g. 16.30

2.Obchodzimy dziś Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną młodzież we Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za składane ofiary przy wyjściu z kościoła.

3.W piątek, w 13. dzień miesiąca, w rocznicę ostatnich objawień fatimskich - zapraszamy na mszę św. o g. 18.00.

4.W sobotę, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Nie zapominajmy w modlitwach o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia. W intencji nauczycieli będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii.

5. Wramach obchodów Dnia Dziecka Utraconegow najbliższą środę - 11 październikao g. 16:30 w parafii św. Jana Ap. i Ew. odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, połączona z pochówkiem dzieci utraconych.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy do rozprowadzenia: Martyria i Miłujcie się.

7.Zbliża się miesiąc listopad i nasza pamięć w modlitwie o zmarłych. Kartki na wypominki i na mszę św. składkową są wyłożone z tyłu za ławkami. Po wypisaniu, możemy je składać do skarbony przy ołtarzu MB lub w kancelarii.

8.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Annę Gutowską; + Cezarego Baranowskiego; + Zofię Lisiewicz; pomódlmy się o spokój ich duszy.