Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela - 01 października 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1 października 2017

1.Dzisiaj ofiary składane do pusze przeznaczone są na dzieła charytatywne naszej diecezji, na początku rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia. Tydzień temu zebraliśmy na renowację witraża – 4260 zł.

2.  Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność. Zapraszamy na wspólne nabożeństwa codziennie o g. 17.15. Dzieci spotykają się na różańcu we wtorek i czwartek o g. 16.30.

3.Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystość ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus i otwarcia nowej kaplicy. Jutro msza św. w powstającym klasztorze o g. 17.00. Bliższe informacje na plakacie.

4.Organizowany jest wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei. Wyjazd 26 grudnia, powrót 2 stycznia 2018 r. Koszt wyjazdu to 400 zł i 60 euro. Wszelkie informacje podane są na wywieszonym plakacie.

5.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Główne uroczystości odbędą się o
g. 15.00 –  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Za tydzień wznawiamy niedzielne msze św. dla studentów i osób pracujących o g. 19.30.

6.W I czwartek miesiąca – podziękujemy Panu Bogu za posługę biskupią w naszej diecezji
ks. bp Romualda, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy św. o g. 18.00.

7.W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o g. 16.30. W tym dniu zapraszamy na mszę św.
o g. 18.00, następnie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługa sakramentalna.

8.W I sobotę miesiąca, zapraszamy do udziału w wielkiej modlitwie „Różaniec do granic”. Rozpoczęcie na Pl. Jana Pawła II o g. 10.30 – konferencją maryjną, następnie o g. 11.00 – msza św. i procesja różańcowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Będziemy łączyć się ze wszystkimi modlącymi się na granicach Polski w intencji pokoju w naszej ojczyźnie, Europie i świecie. Natomiast wieczorem o g. 19.00 rozpocznie się ostatnia Noc Fatimska w naszym sanktuarium w tym jubileuszowym roku 100- rocznicy objawień Pani Fatimskiej.

9.Mamy do rozprowadzenia nowy nr Martyrii, gdzie znajdziemy ciekawe art. dotyczące życia duchowego.

10.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Ś.P. Zdzisławę Hryniewicką; + Zdzisławę Śluz; + Mariusza Krawczyńskiego, pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.