Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykla 24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
24 września 2017

1.Został wymontowany centralny witraż z prezbiterium i przewieziony do pracowni w Warszawie do renowacji. Dziękujemy za wszelką pomoc i za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów renowacji. Za tydzień puszka na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

3.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennym nabożeństwie różańcowym i we Mszy św., które w naszym kościele będziemy celebrowali o g. 17.15. Na Mszy św. o g. 11.00 – poświęcenie różańców dla dzieci
I Komunijnych.

4.5 października, w I czwartek miesiąca, podczas uroczystej Mszy św. o g. 18.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar osoby ks. bp Romualda, wypraszając Mu błogosławieństwo Boże i opiekę MBF na drogach Jego powołania pasterskiego w diecezji warszawsko-praskiej.

5. Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej i IPN w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w nowej inicjatywie poświęconej historii naszej Ojczyzny. W najbliższy czwartek - 28 września o godz. 19.00 - w sali konferencyjnej Centrum (budynek kurii biskupiej) odbędzie się pierwsze spotkanie powiązane z okolicznościowym wykładem i projekcją filmu pt.: „Liczył się tylko honor”. Spotkanie poświęcone tematyce obrony Grodna.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii. W przyszłą niedzielę podamy więcej informacji.

5.Mamy do odczytania Komunikat ks. bp Ordynariusza dotyczący inicjatywy „ Różaniec do granic” (przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ulotki informujące o tej modlitewnej akcji).

6.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Romuald Bogucki, + Zuzanna Naruszewicz – pomódlmy się wspólnie o spokój ich dusze.