Ogłoszenia duszpasterskie 17 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
         17 września 2017

1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Jutro zapraszamy młodzież na mszę św. o g. 18.00 – szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.

3. Siostry Benedyktynki Misjonarki, które żyją według zasad Reguły Świętego Benedykta, pragną, aby z tego duchowego skarbca mogły także korzystać osoby świeckie, realizujące inne rodzaje powołania, dlatego prowadzą przy swoim klasztorze grupę formacyjną dla kobiet pod nazwą: „Benedictus”. Siostry zapraszają na kolejne spotkanie tej grupy, które odbędzie się dnia 18 września o godz. 18:00 w domu zakonnym przy ul. Kilińskiego. Spotkania odbywają się raz miesiącu. W programie jest przewidziany udział w modlitwie brewiarzowej, adoracji, rozważaniu biblijnym – metodą „lectio divina."

4. Rozpoczęły się prace renowacyjne przy głównym witrażu w prezbiterium, które potrwają do końca listopada. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną, naszym ofiarodawcom, za tydzień comiesięczna taca na ten cel.

5. Zapraszamy osoby śpiewające do chóru katedralnego, który uświetnia nasze uroczystości kościelne. Spotkanie i próba chóru w każdy piątek po wieczornej mszy św.