Ogłoszenia duszpasterskie XXIII - niedziela zwykła - 10.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROK
10 września 2017

1. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Po mszy św. o g. 18.00 udamy się pod pomnik „Golgoty Wschodu”, by tam zapalić znicze.

2. Parafia Chrystusa Sługi zaprasza do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na „Noc Pokutną, w piątek 15 września – rozpoczęcie o g. 19.00. Szczegółowy program podany jest na plakacie.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów mamy wrześniowy nr Martyrii.

4. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W tym dniu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii: po mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Chopina, Małeckich, Mickiewicza, Orzeszkowej. Niech nasz udział będzie wyznaniem naszej wiary.

5. Przy wyjściu z katedry , możemy złożyć podpis wraz z nr PESEL pod projektem ustawy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”. Kto dzisiaj nie ma przy sobie dowodu osobistego, będzie mógł to uczynić za tydzień.