English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła w ciągu roku - 13.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
13 sierpnia 2017

 

1.W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji - Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

 

2.Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 r., a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Wojska Polskiego, we wtorek o g. 9.45 – serdecznie zapraszamy.

 

3.Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za trud pielgrzymów z naszej diecezji, miasta i parafii. Niech Maryja otacza nieustannie płaszczem swej opieki każdego z nas.

 

4.W sobotę w naszej Katedrze uroczystość 114 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dokładnie 19 sierpnia 1903 r. nasz kościół został konsekrowany. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy naszej świątyni i za tych, którzy przed nami w niej modlili, za byłych proboszczów, duszpasterzy i wszystkich wiernych, a także dziękujemy Bogu za tych, którzy dziś tworzą wspólnotę parafialną.

 

5.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Zenona Jasińskiego pomódlmy się wspólnie o spokój jego duszy.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś8
Wczoraj41
W Tygodniu143
W Miesiacu646
Wszystkie57846