Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela - 30 lipca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  W CIĄGU ROKU

30 lipca 2017

1.Przed nami sierpień,miesiąc ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trud pielgrzymowania. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2.Organizowany jest wyjazd na przywitanie pielgrzymów lub możliwość przejścia ostatniego etapu z Mykanowa na Jasną Gorę. Wyjazd 10 sierpnia. Koszt 75 zł. Zapisy w zakrystii.

3.1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska państwowe. Zapraszamy na mszę św. w tych intencjach o g. 18.00.

4.W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.

5.Z okazji 25-lecia naszej diecezji został wydany okolicznościowy, pamiątkowy album z Nawiedzenia Pani Jasnogórskiej poszczególnych parafii - Maryjo, bądź nam Przewodniczka w wierze! Cena albumu 65 zł.

6.Za tydzień w niedziele 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego – uroczystość odpustowa w naszej katedrze. Jak co roku poprzedzona będzie 40-godzinnym nabożeństwem. Zapraszamy wspólnoty parafialne i wszystkich parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę z racji Nocy Fatimskiej różaniec o g. 19.00 i msza św. o 20.00. Szczegółowy plan adoracji w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej. Na zakończenie odpustu za tydzień kolejna edycja Koncertów Muzyki Kameralnej i Organowej  w naszej katedrze. Niech każdy z nas ofiaruje Chrystusowi Eucharystycznemu swój czas i modlitwę. W czasie odpustu w niedzielę, po każdej mszy św. będziemy mięli okazję ofiarowania siebie, swoich najbliższych Panu Bogu, obchodząc tradycyjnie Ołtarz zapaloną świeczką. Niech Nabożeństwo 40 – godzinne przyczyni się do większego umiłowania Eucharystii.