Ogłoszenia duszpasterskie - XVI niedziela zwykła - 23 lipca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      23 lipca 2017

1.   W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym męczennikiem Kościoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się na mszy św. o g. 18.00. Po mszy św. poświęcimy samochody na Pl. Katedralnym.

2.  28 lipca rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka na Jasna Gorę, msza św. na rozpoczęcie
o g. 6.00, dlatego mszy św. o g. 7.00 nie będzie.

3.  W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. + Mirosław Gdula pomódlmy się wspólnie o spokój jego duszy.

4. Za tydzień taca na potrzeby kościoła – na renowację witraża