Ogłoszenia duszpasterskie - XV niedziela zwykła w ciągu roku 16 lipiec 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
16 lipca 2017

1.Dzisiaj ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych i na powstający klasztor. Siostry serdecznie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Góry Karmel oraz przyjęcie szkaplerza, dziś o g. 17.00 msza św. w klasztorze w Witynach.

2.Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszej katedrze w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Eucharystią, każdego dnia Koronka do miłosierdzia Bożego o g. 15.00, w każdy czwartek msza św. dodatkowa o g. 15.30.

3.W czas wakacji wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Z naszej parafii 28 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Zapisy w zakrystii lub u ks. przewodnika.

4.W przyszłą niedzielę, będziemy gościć ks. Roberta Galickiego - drugiego przewodnika ełckiej grupy pielgrzymkowej wraz z młodzieżą. Ks. Robert będzie zachęcał do wspólnego wymarszu. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zapisania intencji, które będą omadlane podczas całej pielgrzymki. Będzie można także złożyć dobrowolną ofiarę na cele pielgrzymkowe.

5.W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.