Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła 02.07.17 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      2 lipca 2017

1.Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na renowację witraża. Zebraliśmy 3400 zł.

2.Dnia 8 lipca(sobota) odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowychw sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku.Główna msza św. o g. 11.00. Zachęcamy do udziału synowe, teściowe oraz kobiety oczekujące potomstwa, aby za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej upraszać potrzebne łaski.

3.Organizowany jest wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie, dnia 15 lipca. W programie: konferencja, modlitwa różańcowa, msza św., wspólna agapa, a następnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na tamtejszej Golgocie. Koszt 20 zł. Zgłoszenia w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Adriana

4.Wkrótce wyruszy XXV Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.Do naszej katedry dnia 27lipcaok. godz. 18:45przybędzie grupa z Gołdapi oraz Olecka w liczbie ok. 50 osób. Bardzo prosimy naszych parafian o możliwość przyjęcia na nocleg kilku pielgrzymów. Chętne rodziny do przyjęcia pielgrzymów prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

5.W tym tygodniu przypada też I czwartek i I piątek miesiąca. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich. I piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi przed każdą mszą św. Wieczorem zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie.

6.Do 31 lipca trwa akcja „Podaruj naszym dzieciom piękny plac zabaw” przy Tęczowym Domu prowadzonym przez nasze Siostry Benedyktynki Misjonarki. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki, w jaki sposób zagłosować i pomoc naszym Siostrom. Głosowanie odbywa się przez Internet.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do rozprowadzenia podwójny, wakacyjny nr Martyrii, przy wyjściu u naszych ministrantów.

8.Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy: Ś.P. + Zbigniewa Zbylut, +Halinę Rutkowska; + Jerzego Doroszuka – pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.