Ogłoszenia duszpasterskie XII - niedziela zwykla - 25 czerwca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
25 czerwca 2017

1.Dziękujemy za złożone ofiary na renowacje witraża, prace rozpoczną się na początku września. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przynoszenie kwiatów z działek i ogrodów dla upiększenia naszej świątyni.

2.Rozpoczęliśmy wakacje, prośmy w naszych modlitwach o szczęśliwy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Jest to szczególny czas, kiedy możemy umocnić wiarę przez różne formy rekolekcji czy pielgrzymki. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Ełku na Jasną Górę w dniach 28 lipca 11 sierpnia, a także w Pielgrzymce z Suwał do Ostrej Bramy. Dziś spotkanie organizacyjne przed ełcka pielgrzymka o g. 18.00.

3.29 czerwca, w czwartek – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o g. 7.00; 15.30 i 18.00. Taca będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

4.Zachęcamy do wzięcia udziału w Dniu Chorego w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej w najbliższą sobotę – 1 lipca. Rozpoczęcie o g. 10.00. Natomiast w Giżycku sobotę na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku będziemy przeżywać „Rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach”. Program uroczystości jest następujący: o 17.00 – plenerowy spektakl ewangelizacyjny „Wielki Tryumf Maryi” (w wykonaniu ponad 100 osobowej grupy aktorów), o 18.00 – Msza św. i „Wieczór uwielbienia z Maryją Królową Pokoju”.

5.Na czas wakacji kancelaria parafialna, jak co roku, będzie czynna we wtorek w g. od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00, a także w czwartek od g. 16.00 do 18.00. W przypadkach losowych, a także w nagłej potrzebie proszę kontaktować się bezpośrednio z duszpasterzami.

6.Przed nami I sobota miesiąca, w naszym Sanktuarium kolejna Noc Fatimska, rozpoczęcie modlitwą różańcową o g. 19.00, następnie msza św., procesja z figurą Matki Bożej i adoracja do g. 22.30. Jest to okazja szczególnej modlitwy wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata w tym Roku Jubileuszowym. Zapraszamy serdecznie czcicieli Matki Bożej. W sobotę msza św. o g. 18.00 jest odwołana.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Danuta Karwowska; +Helena Todryk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

Zapraszamy na dzisiejszy koncert o g. 19.00 - Muzyka kameralna