Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY          11 czerwca 2017

1.  W ramach Dni Rodziny w dzisiejszą niedzielę odbędzie się Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o g. 14.30 przed katedrą, skąd wyruszy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez władze naszego miasta. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

2.W czwartek, 15 czerwca - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej katedrze o g. 7.00; 8.30; 9.45 i 18.00. W tym dniu udekorujmy nasze domy na trasie procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca. Główna Msza św. na pl. św. Jana Pawła II o g. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy poczty sztandarowe, ministrantów i dzieci (szczególne I Komunijne) do czynnego udziału w procesji i sypania kwiatów. Spotkanie dzieci I Komunijnych o g. 10.30 za katedrą. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym.

3.Do 20 czerwca w naszej parafii przeprowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: akcja „Oczyść dom i świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt można składać w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

4.W najbliższą sobotę 17 czerwca odbędzie się I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej – Stacja Młodzieżowa. Do wzięcia udziału zapraszamy młodzież szczególnie bierzmowaną jak również działającą w ruchach i stowarzyszeniach religijnych. Rozpoczęcie o g. 10.00 w naszej katedrze. Szczegółowy plan znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

5.Za tydzień wręczenie pamiątkowych obrazków pierwszokomunijnych dla dzieci na Mszy św. o g. 11.00. Przypominamy rodzicom o uregulowaniu należności za pamiątkowy film DVD z I Komunii św.