Ogłoszenia duszpasterskie - na uroczystośc Ducha Świetego - Zielone Świątki 04.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                  -        4 czerwca 2017

1.Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Jutro drugi dzień uroczystości, głównej patronki naszej diecezji – uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00; 12.00 i o g. 18.00; nabożeństwo czerwcowe codziennie o g. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2.Za tydzień odbędzie się Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na rodzinę”. Marsz rozpocznie się  o g. 14.30 na Placu przed Katedrą, skąd wyruszy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez władze naszego miasta. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 150 miastach Polski.

3.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na renowację witraża 3600 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

4.7 czerwca w przeddzień patronalnego święta naszego miasta o g. 9.00 rozpoczęcie Przeglądu Pieśni i Poezji Religijnej szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego regionu.

5.W najbliższy czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszego miasta, chcemy w tym dniu dziękować za 25 – lat powołania naszej diecezji, serdecznie zapraszamy na wspólną mszę św. przy pomniku JP II o g. 18.00. O g. 16.30 w procesji przeniesiemy figurę M.B. Fatimskiej na plac celebry i tam w modlitewnym czuwaniu będziemy oczekiwać na główne uroczystości, którym będzie przewodniczył Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. W tym dniu msze św. o g. 7.00 i 15.30. wieczorem mszy św. nie będzie. Postarajmy się być razem na dziękczynieniu Panu Bogu za ten czas istnienia naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

6.Zachęcamy do lektury miesięcznika diecezjalnego Martyria, gdzie znajdziemy szczegółową mapę wszystkich parafii diecezji oraz ciekawe artykuły z historii diecezji.

7.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Mieczysława Borawskiego; + Maję Wołyniec, + Zdzisława Oleksieja: pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….